przybornik
Czystość krwi

Czystość krwi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Czystość krwi

Pisanie by Deathly Hallows on Czw Gru 01, 2016 9:25 pm

Czystość krwi

Krew mugolska

Część czarodziejów rodzi się niespodziewanie w rodzinach mugolskich - niekoniecznie nawet kiedykolwiek wcześniej musieli być w danej rodzinie czarodzieje. Nikt nie wie, jak to się dzieje, jednak zdarza się całkiem często dużo częściej, niż osoba niemagiczna (charłak) w rodzinie czarodziejskiej.
Potocznie nazywa się ich mugolakami, choć istnieje również inne określenie: "szlamy". Jest ono wyjątkowo obraźliwe i uznawane w towarzystwie za przekleństwo, dlatego też jest rzadko używane poza kręgami czarnoksiężników i zwolenników Voldemorta czy Grindelwalda.

Półkrwi

Jeszcze częściej, niż mugolaki, zdarzają się czarodzieje półkrwi. Oznacza to, że jest dzieckiem czarodzieja lub czarownicy i mugola. Wielu czarodziejów uważa, że jest to nawet nie tyle dopuszczalne, co wręcz konieczne, aby rasa czarodziejów nie wyginęła.

Krew czysta

To, że ktoś jest czystej krwi oznacza, że urodził się jako dziecko dwojga czarodziejów. Niekoniecznie musi to znaczyć, że pochodzi z długiego rodu czystej krwi - oboje czarodzieje-rodzice mogą być mugolakami, jednak ich dziecko jest czystej krwi.

Krew szlachecka

Istnieją długie, stare czarodziejskie rody czystej krwi - tworzą one swojego rodzaju czarodziejską arystokrację. Ich przedstawiciele pilnują, żeby kolejne pokolenia wiązały się jedynie z potomkami innych takich rodów; nie chcą dopuścić do mieszania się krwi czarodziejskiej z mugolską. Przez to wielu członków tych rodów - przez wielopokoleniowy "chów wsobny" - ma różne skrzywienia, najczęściej psychiczne, jednak są i przedstawiciele zdrowi na umyśle.
Większość arystokracji podziela poglądy Voldemorta lub Grindelwalda, część z nich jest Śmierciożercami, jednak nie wszyscy. Przynależność do takiego rodu nie oznacza również automatycznego przyjęcia takich poglądów - przykładem jest choćby Syriusz Black czy Andromeda Black (obecnie Tonks). Są również rody, które ubolewają, że zostały wpisane na listę, ponieważ utrzymują, że w ich rodzinach byli mugole, czego się nie wstydzą. Tacy czarodzieje jednak są nazywani zdrajcami krwi.

Według Skorowidza Czystości Krwi, stworzonego przez anonimowego czarodzieja w latach 30. XX wieku, wyróżnia się dwadzieścia osiem rodów czystej krwi (tzw. Nienaruszalna Dwudziestka Ósemka):

Abbott
Avery
Black
Bulstrode
Burke
Carrow (gałęzie rodu, również czystej krwi: Crowley i Ellis)
Crouch
Fawley
Flint
Gaunt
Greengrass
Lestrange
Longbottom [z]
Macmillan
Malfoy
Nott
Ollivander
Parkinson
Prewett
Rosier
Rowle
Selwyn
Shacklebolt
Shafiq
Slughorn
Travers
Weasley
Yaxley
avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach