przybornik
Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Albus Dumbledore

Pisanie by Albus Dumbledore on Pon Gru 05, 2016 5:36 pm

Albus Dumbledore


Albus Persiwal Wulfryk Brian Dumbledore
Michael Gambon


Personalia

Data urodzenia: Lato 1881
Miejsce urodzenia: Mould-on-the-Wold
Miejsce zamieszkania: Szkocja
Zawód: Dyrektor Hogwartu
Stan cywilny: Kawaler
Status krwi: półkrwi
Dom w Hogwarcie: Gryffindor
Różdżka: 12 i pół cala, sztywna, mahoń, pióro feniksa.


Historia postaci

Albus urodził się latem 1881 roku w Mould-on-the-wold małej wiosce czarodziejów i tam też spędził  swoje dzieciństwo. Był najstarszym dzieckiem Kendry i Percivala Dumbledore'ów. Posiadał jeszcze młodszą siostrę Arianę i brata Aberfortha. Gdy Albus miał 10 lat w jego rodzinie zdarzył się tragiczny w skutkach wypadek. Jego siostra miała wówczas 6 lat i bawiła się w ogrodzie, odkrywając swoje nowe zdolności czarodziejki. Jednak na jej nieszczęście świadkami tego zdarzenia byli trzej mugole. Chcieli oni zmusić Arianę, by ponownie użyła czarów, jednak ona nie umiała jeszcze nad nimi zapanować. Ze strachu, lub z arogancji, Ci mugole zaatakowali dziewczynkę wywołując u niej ogromną traumę do końca życia. Od tego dnia bała się siebie i swoich mocy i całkowicie przestała ich używać, przez co przez większość czasu była nieobecna duchem. Niekiedy jej moc znajdowała ujście w losowych, niekontrolowanych wybuchach, przez co była niebezpieczna dla siebie i innych. Wymagała stałej opieki i dla niej poświęciła się Kendra.
Ojciec dzieci nie zamierzał czekać na sprawiedliwy wyrok, ale samemu wymierzyć karę odpowiednią dla oprawców swojej córki. Dlatego też trafił do Azkabanu. W niedługim czasie po tym wydarzeniu zmarł. A pośmiertnie  Persival został oskarżony o nienawiść dla mugoli.
Kendra razem z trójką swoich dzieci postanowiła wyprowadzić się z rodzinnej miejscowości do Doliny Godryka, aby uciąć plotki krążące na ich temat, co zdecydowanie wyszło na dobre tej rodzinie.
W wieku 11 lat, młody Dumbledore dostał list z Hogwartu. 1 września wyruszył do Szkoły Magii i Czarodziejstwa a w czasie ceremonii przydziału został przydzielony do Gryffindoru. Jednak sława jego nazwiska dogoniła go. Często był zaczepiany przez wścibskich uczniów i pytany o losy swojego ojca, jednak starał się unikać rozmów na jego temat. Z czasem, jego ogromne umiejętności magiczne przyćmiły złą sławę ojca i pod koniec pierwszego roku pobytu w Hogwarcie nie był już utożsamiany z synem przestępcy, ale z Tym Dumbledorem, najwybitniejszym uczniem jaki kiedykolwiek pojawił się w Hogwarcie.
Albus korespondował z najznamienitszymi czarodziejami tamtych czasów takimi jak Nicolas Flamel, czy Bathilda Bagshot. Wiele z jego szkolnych wypracowań trafiało do różnych czasopism, zdobywał liczne nagrody szkolne. Wielu mówiło że jest on idealnym materiałem na przyszłego Ministra Magii. Nic więc dziwnego, że w kolejnych latach nauki stał się prefektem, zdał z najwyższymi wynikami Standardowe Umiejętności Magiczne i został prefektem naczelnym. Dumbledore skończył naukę w Hogwarcie w 1899 roku. Był najwybitniejszym uczniem tej szkoły. Zdobył Nagrodę Barnabusa Finkleya za wybitne osiągnięcia w rzucaniu zaklęć, złoty medal za rewelacyjne wystąpienie podczas Międzynarodowej Konferencji Alchemików w Kairze, był reprezentantem brytyjskiej młodzieży w Wizengamocie.
Jednak wszystko co dobre, nie może trwać wiecznie, a ta zasada również dotyczyła rodziny Dumbledore. Albus wraz z przyjacielem planował podróż dookoła świata, jednak tragedia jaka się zdarzyła zmusiła go do zmiany planów. Otóż młodzieniec dowiedział się, że Kendra zginęła w wybuchu, który spowodowała Ariana w czasie jednego ze swoich napadów. Dlatego też podjął się opieki nad młodszą siostrą, rezygnując ze swoich marzeń.
W tym też właśnie czasie, do Doliny Godryka wprowadził się Gellart Grindelwald. Chłopak chciał zwiedzić grób legendarnych pierwszych posiadaczy Insygnium Śmierci. Albus i Gellart szybko przypadli sobie do gustu: obaj młodzi, rządni wiedzy, ponadprzeciętnie uzdolnieni w dziedzinie magii. Fascynacja Gellarta na temat Insygniów szybko ogarnęła również młodego Dumbledore'a. Mieli oni zamiar odszukać je i podporządkować mugoli czarodziejom tak, by Ci w końcu mogli wyjść z ukrycia, jak mówili "Dla większego dobra". Oboje pragnęli rządzić, jednak Albus był człowiekiem łagodniejszym niż jego przyjaciel i chciał wprowadzić ich zasady do życia w miarę pokojowy sposób.
Jednak w pewnym momencie do domu wrócił Aberforth, młodszy brat Albusa. Zamierzał on zająć się chorą siostrą, która została zaniedbana przez starszego z braci, przez jego plany panowania nad światem. Aberforthowi nie podobało się to, co robił Albus i między nimi dwoma i Gellartem doszło do kłótni. Na ich nieszczęście światkiem tego była Ariana. Cała trójka zaczęła miotać zaklęciami i niestety, ale któreś z nich trafiło w przerażoną dziewczynkę przez co doszło do jej śmierci. Po tym wydarzeniu Grindelwald uciekł z Doliny Godryka, a bracia Dumbledore przestali być tak zgodni jak wcześniej. Albusa zaczęły dręczyć wyrzuty sumienia związane z tym wydarzeniem, obarczał się całą winą za to, do czego doszło.
Po tych zdarzeniach Albus w niedługim czasie objął stanowisko nauczyciela transmutacji w Hogwarcie. Wielokrotnie proponowano mu objecie urzędu Ministra Magii, jednak nigdy się na to nie zdecydował. Wiedział, że władza jest zbyt wielką pokusą i się jej obawiał.
Wiele lat poświęcił tylko nauczaniu, jednak w pewnym momencie wydarzenia na świecie zaczęły brać zły obrót. Dumbledore słyszał o tym, że Grindelwald zaczyna gromadzić coraz więcej swoich popleczników, a dodatkowo Tom Riddle, zwany częściej Lordem Voldemortem, lub tym, którego imienia nie wolno wymawiać, posiadał bardzo podobne poglądy do jego byłego przyjaciela. Wtedy to powstała koncepcja założeni tajnego stowarzyszenia, które miało walczyć z jednym jak i drugim potężnym czarodziejem i starać się utrzymać dotychczasowe założenia, jednak działając z dala od Ministerstwa Magii. A Dumbledore stanął na jej czele.
Dziś mamy 1981 rok, a świat magii staje się coraz bardziej mrocznym miejscem. Czarodzieje giną w imię idei, których nawet nie rozumieją. Czy Dumbledorowi i członkom Zakonu Feniksa uda się powstrzymać Voldemorta i Grindelwalda?


Charakter

Dumbledore jest człowiekiem bardzo mądrym, oczytanym, życzliwym, kulturalnym. Odnosi się z szacunkiem do wszystkich ludzi. Jego obecność zapewnia bezpieczeństwo oraz daje aurę spokoju i opanowania. Dumbledore ma niezwykle łagodny charakter, jednak cechuje go także stanowczość. W chwilach potrzeby nie waha się na podjęcie odpowiednich kroków – m.in. założenie Zakonu Feniksa.
Dumbledore uznawany jest również za ekscentryka. Uczniowie darzyli go wielkim szacunkiem, jednak wiedzieli o dziwactwach swojego dyrektora, do których niewątpliwie należało wprowadzanie haseł do gabinetu od nazw mugolskich słodyczy, które uwielbiał np. cytrynowy drops. Mimo piastowanego stanowiska i renomy wśród otoczenia, nie można nazwać Dumbledore'a czarodziejem poważnym. Dyrektor lubi żartować – robi to często, aby ludzie czuli się swobodnie w jego towarzystwie. Opowiada dowcipy, rozwesela uczniów na ucztach powitalnych, jednak – rzecz jasna – zachowuje powagę, kiedy tego nakazuje sytuacja. Można też powiedzieć, że w pewnym sensie Albus jest samotnikiem. Mimo jego humorystyczności, dużo czasu spędzał w swoim gabinecie na badaniach czy też rozmyślaniach.
Albus Dumbledore ma też drugą ważną cechę dobrego nauczyciela – oprócz wiedzy, posiada umiejętność zrozumienia ludzi. Jego zdolności to pewna przebiegłość i subtelność, która pozwoliła mu lepiej ogarnąć umysłem naturę ludzką i poznać szczegółowo takie aspekty społeczeństwa jak przyjaźń, miłość, zaufanie. Dumbledore jest bardzo spostrzegawczy, jego znajomość ludzi pozwalała mu być dobrym i sprawiedliwym sędzią charakteru. W latach szkolnych Voldemorta, Dumbledore był jedynym, który bacznie przyglądał się poczynaniom Riddle'a, ponieważ wydawało mu się, że chłopak – mimo powszechnej dobrej opinii – jest złym człowiekiem, albo – ma złe zamiary.
A jednak, mimo wielu talentów i osiągnięć, Dumbledore nigdy nie był arogancki,  nie uznawał się za największego czarodzieja współcześnie żyjącego – chociaż inni za takiego go uważali. Dumbledore jest świadomy swojej wysokiej inteligencji, jednak nigdy nie wywyższał się spośród reszty czarodziejów. Dyrektor natomiast pokornie przyznawał, że każdy ma swoje słabości, a on sam nie jest w tym aspekcie wyjątkiem. Dumbledore twierdzi, że ludzie stają się silniejsi pokonując swoje słabości.


Ciekawostki


  • Jego ulubiona konfitura ma smak malinowy

  • Jest gejem, chociaż mało kto o tym wie bądź się tego domyśla

  • Nie lubi fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta, bo w młodości trafił na taką, o smaku wymiocin

  • W młodości miał kasztanowe włosy

  • Kiedy jest zdenerwowany, bije z niego czysta potęga magiczna

  • Posiada wiele bardzo ciekawych przedmiotów własnego autorstwa, między innymi wygaszacz

  • Jest jedynym dyrektorem Hogwartu, który oswoił feniksaGenetyka

Brak


Umiejętności

Bogin: Martwe ciało Ariany
Patronus: Feniks
Teleportacja: Tak
Zaklęcia niewerbalne: Tak
Inne: Magia bezróżdżkowa, oklumencja, legilimencja


avatar
Albus Dumbledore

Status Krwi : Półkrwi
Wiek : Dużo
Stan cywilny : Kawaler
Zawód : Dyrektor Hogwartu
Punkty : 9

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t763-poczta-dumbledore-a#3698
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach