przybornik
Magiczne zwierzęta

Magiczne zwierzęta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Magiczne zwierzęta

Pisanie by Deathly Hallows on Wto Gru 06, 2016 3:02 pm

Magiczne zwierzęta

Niuchacz

Niewielkie, czarne i puchate stworzonko z uroczym ryjkiem. Często wykorzystywane przez gobliny do poszukiwania skarbów, bowiem Niuchacze mają niebywałą skłonność do wszystkiego, co się świeci...
Pochodzą z Wielkiej Brytanii, a żyją najczęściej w wydrążonych norach (nawet do sześciu metrów pod ziemią!) Jeśli chodzi o porównanie do jakiegoś bardziej mugolskiego stworzenia - przypominają krety. W jednym miocie rodzi się od sześciu do ośmiu młodych Niuchaczy. Są naprawdę rozkoszne, ale niewskazane jest trzymanie Niuchaczy w domu - trudne z nich stworzonka, ot co.

Nieśmiałek

Małe stworzonko, mierzące zaledwie kilka cali. Pilnuje drzew i sam sprawia wrażenie, jakby składał się z kory, listków i gałązek. Bardzo skromny i nieśmiały, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Gdy ktoś zaatakuje drzewo, na którym mieszka, staje się agresywny i broniąc siebie i drzewa jest w stanie nawet wydłubać oczy. Stworzenie to najczęściej spotykane w zachodniej Anglii, południowych Niemczech i niektórych lasach Skandynawii.

Demimoz

Roślinożerna istotka, której całe ciało pokryte jest delikatnymi, srebrnymi włoskami. Przędzie się z nich peleryny-niewidki. Ciężko je znaleźć, bo potrafią stać się niewidzialne, zwłaszcza w obliczu zagrożenia. Przypominają trochę szympansy. Najczęściej spotykane na Dalekim Wschodzie.

Żmijoptak

Bardzo agresywny, gdy strzeże swoich jaj, a ktoś próbuje się do niego zbliżyć. Upierzone, uskrzydlone dwunogie stworzenie o wężowatym ciele. Potrafi zmienić swój rozmiar i kształt, dostosowując się do pomieszczenia, w którym przebywa. Jeśli się uprzeć - można je więc nosić w torebce. Spotykany głównie na Dalekim Wschodzie i w Indiach.

Gromoptak

Ogromne stworzenie żyjące w Arizonie. Blisko spokrewniony z Feniksem. Podczas lotu może tworzyć burze, a także wyczuwa niebezpieczeństwo i informuje o nim swoim krzykiem. Z ich piór tworzone były rdzenie różdżek - potężne, trudne do poskromienia, ale idealne do czarów transmutacyjnych.

Pikujące licho

Duże skrzydlate magiczne stworzenie o zielono-niebieskim upierzeniu. Krzyżówka gada i wyjątkowo dużego motyla. Gdy nie lata - kurczy się i zwija w zielony kolczasty kokon. Zwierzę może być dość niebezpieczne, ponieważ może żywić się mózgami ludzi (które „wysysa”), ale także odbić przynajmniej niektóre zaklęcia przelatując przez ich tor. Wydziela również jad, który odpowiednio rozcieńczony, może być użyty, aby usunąć złe wspomnienia

Pufek pigmejski

Miniaturowy pufek - okrągłe, puchate zwierzątko o różowofioletowym futerku. Mieści się na dłoni i jego głównym zadaniem jest wyglądanie przesłodko... i na tym kończą się ich "funkcje". Są po prostu ozdobnymi zwierzątkami, idealnymi do głasiania i przytulania przez dziewczęta (zyskały sobie ich dużą sympatię i popularność). Uwielbiają być głaskane, przytulane, a nawet lekko podrzucane i są absolutnie niekłopotliwe w utrzymaniu: jedzą dosłownie wszystko. W poszukiwaniu pożywienia wysuwają długi, cienki języczek; a ich ulubioną "potrawą" są smarki właściciela.

Smok

Ogromny gad, ziejący ogniem i wyposażony w silne, pazurzaste łapy, paszczę pełną ostrych jak brzytwy zębów, skrzydła i ogon (najczęściej najeżony kolcami). Smoki dzielą się na wiele ras, zamieszkujących różne kraje i regiony: Czarny Hebrydzki, Długopysk Portugalski, Długoróg Rumuński, Kolczasty Norweski, Krótkopyski Szwedzki, Ogniomiot Chiński, Ogniomiot Kataloński, Opalooki Antypodzki, Rogogon Węgierski, Spiżobrzuch Ukraiński, Zielony Pospolity Walijski, Żmijoząb Peruwiański; ich wygląd również różni się nieco w zależności od rasy. Ich hodowla jest praktycznie niemożliwa i absolutnie zakazana ze względów bezpieczeństwa, jednak wielu czarodziejów łamie ten zakaz: część chce po prostu mieć smoka, a część chce zbić na tym majątek: smoki i części ich ciała mają dużą wartość i moc magiczną.
W niektórych krajach istnieją rezerwaty smoków, ukryte przed mugolami.
avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach