przybornik
Magiczne substancje

Magiczne substancje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Magiczne substancje

Pisanie by Deathly Hallows on Czw Gru 08, 2016 1:47 pm

Magiczne substancje

Brodawkolep

Sproszkowana substancja, która w zetknięciu ze skórą w kilka sekund pokrywa ją wstrętną brązową skorupą przypominającą wielką brodawkę. Usunąć ją można prostym zaklęciem. Może być stosowany w eliksirach, takich jak eliksir chroniący przed ogniem.

Bulbadoks

Magiczny proszek, który po kontakcie ze skórą powoduje u ofiary wysyp czyraków.  

Ektoplazma

Szkodliwa substancja zielonkawego koloru. Usuwa się ją zaklęciem Skurge. Taki ślad pozostawiają po sobie duchy.

Jad akromantuli

Jad pochodzący z kleszczy akromantul. Jest wyjątkowo cenny. Bardzo trudno go zdobyć, głównie ze względu na charakter akromantul. O wiele łatwiej zdobyć go od martwego osobnika, lecz trzeba to zrobić szybko, ponieważ jad wysycha niedługo po śmierci. Kufel tego płynu dochodzi do stu galeonów. Produkt ten jest zakazany na legalnym rynku.

Jad bazyliszka

Trująca substancja znajdująca się w kłach bazyliszka. Bazyliszek podczas bezpośredniego ataku wbija swoje kły w ofiarę, wprowadzając do jej ciała jad, który bardzo szybko rozprzestrzenia się w organizmie i zabija. Jedynym sposobem na powstrzymanie skutków trucizny jest zastosowanie łez feniksa.

Krew jednorożca

Niezwykle potężna magiczna substancja o srebrnym kolorze, podobna w działaniu do łez feniksa. Krew jednorożca zapewnia życie każdemu, kto ją wypije, choćby był już o krok od śmierci, ale za straszliwą cenę. Jednorożec jest tak niewinną i bezbronną istotą, że jeśli ktoś go zabije dla pozyskania jego krwi, zostanie przeklęty na zawsze. Będzie wiódł bardzo nędzne życie, wręcz pół−życie. Właśnie z tego powodu na tę zbrodnię decydują się ci, którzy nie mają nic do stracenia i wszystko do zyskania.
Krew jednorożca jest pomocna również na oparzenia.

Krew salamandry

Składnik eliksirów uzyskiwany z salamander (m. in. eliksiru dodającego wigoru).

Melancholia

Magiczne antidotum produkowane przez owada trzminorka. Jest to antidotum na niekontrolowany śmiech, spowodowany zjedzeniem liści rośliny zwanej raptuśnik.

Odchody lunaballi

Zbierane tylko w czasie pełni, kiedy stworzenie wychodzi ze swojej kryjówki. Są srebrzyste. Jeśli czarodziej zbierze je przed wschodem słońca i rozsypie na grządkach z magicznymi ziołami i na rabatach z kwiatami, rośliny urosną bardzo szybko i będą niezwykle silne.
Zbieranie odchodów lunaballi z ziem należących do innego czarodzieja bez jego pozwolenia jest nielegalne. Zgłaszane są przypadki kradzieży z użyciem zaklęcia Accio. Złodzieje odchodów lunaballi ścigani są przez Urząd Niewłaściwego Użycia Czarów podlegający pod Departament Przestrzegania Prawa Czarodziejów, a w cięższych przypadkach sprawa trafia do Wizengamotu.
Sopophorous jest rzadką rośliną żyjącą na bagnach. Urośnie dużo lepiej, kiedy doda się do niej odchody lunaballi.

Odorosok

Śmierdzący zielony płyn, którego zapach przypomina zjełczały nawóz naturalny. Płyn ten wydzielają niektóre rośliny, między innymi Mimbulus mimbletonia.
Mimbulus mimbletonia używa odorosoku jako mechanizmu obronnego przy dotknięciu. Płyn ten sam w sobie może być też używany do pielęgnacji chorych zwierząt.

Olej rycynowy

Produkt roślinny, otrzymywany z nasion byliny - rącznika pospolitego przez wyciskanie oleju na zimno i wygotowywanie z wodą. Produkowany jest do celów spożywczych i medycznych.
W świecie czarodziejskim olej rycynowy ma zastosowanie w eliksirotwórstwie. Był on sprzedawany w Aptece na ulicy Pokątnej w Londynie za cztery galeony. Butelka oleju rycynowego była przechowywana także w skrzydle szpitalnym, dlatego możemy się domyślać, że specyfik, podobnie jak u mugoli, pomagał w leczeniu różnych chorób, na jakie chorowali uczniowie Szkoły

Proszek Fiuu

Substancja magiczna, dzięki której można porozumiewać się oraz przemieszczać za pomocą sieci Fiuu. Wynalazła ją, podobnie jak całą sieć, Ignatia Wildsmith żyjąca na przełomie XIII i XIV wieku. Do dziś tylko jeden licencjonowany producent w Wielkiej Brytanii  – Floo-Pow zajmuje się sprzedażą proszku, którego skład jest ścisłą tajemnicą.
Proszek należy wsypać do kominka, który jest podłączony do sieci Fiuu. Następnie trzeba wyraźnie wypowiedzieć nazwę lokalizacji, do której dany czarodziej chce się dostać. Niewyraźne wypowiedzenie tej lokalizacji może spowodować pojawienie się w zupełnie innym niż by się chciało kominku. Potem czarodziej może już wkroczyć do ognia i przenieść się cały lub włożyć tylko głowę i przenieść się tylko częściowo.

Ropa z czyrakobulwy

Magiczna substancja pozyskiwana z czyrakobulwy. Ciecz jest bardzo cenna, ponieważ z jej pomocą można pozbyć się trądziku. Ta gęsta substancja ma kolor żółto−zielony, a jej zapach przypomina woń benzyny.
Pomimo uzdrawiających właściwości ropa może spowodować poważne obrażenia przy zetknięciu ze skórą. Aby się z nią obchodzić, koniecznie trzeba używać rękawic ze smoczej skóry. Jest to także doskonały środek na poważniejsze przypadki trądziku używany zamiast zaklęć, które w tym wypadku najczęściej nie działają poprawnie.

Smocza krew

Krew pozyskiwana z dowolnego gatunku smoka. Ma szereg właściwości magicznych. Sprzedawana jest w kryształowych flakonikach, ze względu na trudności z pozyskaniem substancji jest bardzo droga. Ma co najmniej dwanaście zastosowań, które odkrył sławny dyrektor Hogwartu Albus Dumbledore. Między innymi:
- użycie surowego, nieco zzieleniałego mięsa smoka powoduje złagodzenia ran zadanych przez olbrzymy.
- jako środek czyszczący do pieców, odplamiacz i lekarstwo na brodawki.
- smocza krew jest jednym ze składników używanych przy warzeniu eliksirów.

Ulizanna

Eliksir dla czarownic pomagający w układaniu wszystkich rodzajów włosów. Specyfik był skuteczny w ujarzmianiu niesfornych włosów, tak aby można je było ułożyć w ładną i elegancką fryzurę.
Został wynaleziony przez Fleamonta Pottera, dziadka Harry'ego w drugiej połowie XX wieku.  

Wolno działająca trucizna

Prawdopodobnie jad jakiegoś zwierzęcia lub grupy zwierząt, który działa przez dłuższy okres czasu.

Zmywacz Siniaków

Zmywacz ma postać gęstej, żółtej maści. Aby pozbyć się siniaka, należy go posmarować zmywaczem. Opuchlizna powinna zniknąć w ciągu godziny.

Łzy feniksa

Bardzo potężna magiczna substancja, która należy do najważniejszych umiejętności feniksów. Leczy ona wszystkie rany bez efektów ubocznych. Nawet człowiek na krawędzi życia i śmierci zostanie uleczony przez nią. Łzy feniksa przezwyciężają siłą nawet jad bazyliszka. Mają podobne działanie do krwi jednorożca.avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach