przybornik
Zaklęcia autorskie

Zaklęcia autorskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zaklęcia autorskie

Pisanie by Deathly Hallows on Wto Gru 13, 2016 11:44 am

Zaklęcia autorskie

Są to zaklęcia znane jedynie ich autorowi, ewentualnie ledwie kilku osobom, z którymi autor postanowił się podzielić. Można wymyślać własne zaklęcia, dostępne tyko Waszej postaci, jednak prosimy przy tym o zachowanie umiaru: niech tych zaklęć, znanych tylko Wam, nie będzie dużo.

Abesse - zaklęcie autorskie Percivala Lestrange'a. Opracował jego początkową formę pod koniec kursu aurorskiego, ale z czasem udoskonalał ją coraz bardziej: teraz zaklęcie jest w stanie ukryć znak przed ludzkimi oczami, eliksirami i zaklęciami. Musi być odnawiane co kilka godzin, a siła zaklęcia zależy od siły i skupienia danego czarodzieja. Najdłużej działało około 4 godzin. Zaklęcie jest znane póki co jedynie Percivalowi Lestrange.

Absigna - zaklęcie chowające Mroczny Znak. Nie jest ciągłe, działa najwyżej przez pięć godzin; trzeba je odnawiać, kiedy to jest potrzebne. Znak ujawnia się w momencie, kiedy Czarny Pan wzywa śmierciożercę. Nie działa też, jeśli patrzy się na Znak przez takie przedmioty, jak magiczne oko Moody'ego. Autorskie Daliena Ellisa, zna je tylko on.

Diarrhea - wywołuje natychmiastową silną biegunkę, taką, że ofiara nie ma szans dotrzeć do ubikacji, o czym wszyscy dookoła również natychmiast wiedzą. Powiedzmy, że bomba atomowa to przy tym pikuś.
Autorskie Aidana Crowleya, zna je tylko on.

Enuntiatum - pozwala na ujawnienie ukrytych magicznych znaków i symboli na ciele przeciwnika. Jest to nieco silniejsza forma od zwykłych zaklęć ujawniania ukrytych przedmiotów czy znaków. Liam tworząc to zaklęcie, skupił się bardziej na możliwości odkrywania ukrytego Mrocznego Znaku na ciele podejrzanej osoby. Aby rzucić zaklęcie należy przyłożyć koniec różdżki do wybranego fragmentu ciała (np przedramię) i wypowiedzieć zaklęcie.
Zaklęcie nie zadziała, jeżeli dany znak/symbol został ukryty spożytkowaniem eliksiru, lub osoba jest metamorfomagiem. Można to uznać jako formę "przeciwzaklęcia" do zaklęć ukrywających Mroczny Znak.
Znane jest tylko Liamowi Ellisowi.

Magna Recense - zaklęcie pozwalające zmienić barwę głosu rzucającego, na dowolną jaką zapragnie. Bardzo przydatne gdy ktoś chce zachować pełną anonimowość. Zaklęcie działa przez godzinę.
Osoby które znają to zaklęcie: Lorenzo F. Sorrentino, Jacqueline Selwyn

Montumersi - zaklęcie autorskie znane tylko Jacqueline Selwyn i Lorenzo Sorrentino. Zostawia ono ślady takie, jak po biczowaniu i taki sam ból. Zasada działania: Po wypowiedzeniu zaklęcia odpowiednie ruchy, podobne do tych, jakie stosuje się przy uderzaniu z bicza, powodują pojawienie się pojedynczych pręg na ciele ofiary. Do momentu wypowiedzenia kolejnego zaklęcia jest kontynuowane i wrażliwe na ruchy różdżki.

Sectumsempra - powoduje powstawanie głębokich ran ciętych, które mogą doprowadzić do wykrwawienia. Autorskie Severusa Snape'a, zna je tylko on.
avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach