przybornik
Magiczne przedmioty

Magiczne przedmioty

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Magiczne przedmioty

Pisanie by Deathly Hallows on Wto Gru 20, 2016 5:29 pm

Magiczne przedmioty

Kociołek

Niezbędny do warzenia eliksirów - jeśli chcesz warzyć je fabularnie, musisz go posiadać.
Występuje w różnych rozmiarach. Szkolny ma rozmiar 2, jednak mogą być mniejsze i większe. Materiały, z jakich jest zrobiony to cyna, miedź, złoto, srebro, mosiądz. Istnieją również kociołki samomieszalne, gryzące i składane. Kociołki mają różną grubość ścianek - ocenia się, że przecieka 3% kociołków rocznie.

Kryształowa kula

Używana do przepowiadania przyszłości - głównie przez szarlatanów, trudniących się wyciąganiem pieniędzy od niewiele na ten temat wiedzących ludzi. W kuli i jej mglistej poświacie można czasem ujrzeć różne kształty, z których można wyczytać zwiastuny tego, co nadejdzie w przyszłości.

Teleskop

Jak powszechnie wiadomo - teleskopy służą do obserwacji gwiazd. Te magiczne jednak sięgają znacznie dalej, niż te mugolskie, więc dzięki nim widać zdecydowanie więcej. Można je kupić na przykład na ulicy Pokątnej, gdzie kosztują pięć galeonów.

Omnikulary

Przyrząd przypominający lornetkę, dzięki której można spowalniać, przyspieszać, powtórzyć lub zatrzymywać dziejącą się w danej chwili akcję. Ich główną wadą jest to, że gdy ciągle i ciągle oglądamy tą samą akcję, może nam umknąć to, co dzieje się w danej chwili.

Samopiszące pióro

Wygląda jak zwykłe pióro, jednak ma pewne magiczne zdolności. Aby z niego skorzystać, należy poślinić lub possać jego końcówkę i ustawić nad pergaminem bądź notatnikiem w pozycji pionowej i od tej chwili (póki nie każe mu się przestać) będzie notowało to, co mu się dyktuje.

Przypominajka

Niewielkiej wielkości szklana kulka, wypełniona białym dymem. Kiedy trzyma się ją w dłoni, a dym robi się czerwony - to znaczy, że o czymś się zapomniało. Jej wadą jest fakt, że nie mówi, o czym konkretnie się zapomniało.

Fałszoskop

Przypomina wyglądem szklany bączek dla dzieci. Położony sam ustawia się pionowo na spiczastej końcówce, a gdy wyczuje w pobliżu niepożądaną osobę - kogoś niegodnego naszego zaufania - kręci się, świeci i gwiżdże.

Ujawniacz

Jeśli porównać to do mugolskich przedmiotów - wygląda jak jaskrawoczerwona gumka do ścierania. Pociera się nim o papier lub pergamin, a on ukazuje nam niewidzialne pismo.

Miotła

Popularny środek transportu wśród czarodziejów. Latania na miotle uczy się dzieciaki na pierwszym roku w Hogwarcie. Zepsute miotły da się naprawić (zapewne o ile nie są one roztrzaskane na kawałeczki). Istnieje wiele modeli mioteł, każdy z nich różni się wyglądem, ceną i wytrzymałością oraz wieloma innymi cechami, które najważniejsze są w momencie, gdy potrzebujesz miotły do gry w Quidditcha.

Woreczek ze skóry wsiąkiewki

Woreczek, do którego dostęp ma jedynie jego właściciel - nikt inny nie może go otworzyć ani nic do niego włożyć. Woreczek ma większą pojemność, niż się wydaje - jest niewielki, ale można w nim umieścić wiele przedmiotów. Nie jest jednak aż tak duży, by można było umieścić w nim samochód.

Ręka Glorii

Przedmiot czarnomagiczny. Jest to ręka trupa, w której można umieścić świecę - będzie ona wtedy dawała światło jedynie temu, kto trzyma rękę - nikt inny tego światła nie dojrzy.

Lunaskop

Drewniany przyrząd, służący do odczytywania faz księżyca i ułatwiania sporządzania wykresów z nimi związanych. Może być przydatny zwłaszcza dla wilkołaków i osób, które wyjątkowo nie chcą się z nimi spotkać.

Dwukierunkowe lusterko

Lusterko, dzięki któremu można się na odległość porozumiewać z drugim właścicielem takiego samego przedmiotu. Działa podobnie, jak telefon - aby porozumieć się z kimś dzięki niemu, należy wypowiedzieć do niego imię danej osoby (warunkiem rozmowy jest to, by ta druga osoba również takie lusterko posiadała). Nie musi to być para lusterek, nie są one ze sobą połączone na zasadzie parowania, tylko działają podobnie, jak telefony komórkowe.

Szafka zniknięć

W przeciwieństwie do dwukierunkowych lusterek - szafki są połączone w pary. Dzięki nim można się przenieść w inne miejsce jak za pomocą portalu magicznego, jednak z jednej szafki można się przenieść tylko do drugiej, połączonej z nią w parę. Szafki można przenosić w różne miejsca.

Bezoar

Kamień, tworzący się w żołądku kozy, który - spożyty przez zatrutego lub wepchnięty mu do gardła - działa jako antidotum na różne trucizny (jednak nie na wszystkie. Najsilniejsze trucizny nie zostaną dzięki niemu zneutralizowane).

Myślodsiewnia

Magiczne naczynie, w którym można gromadzić, przeglądać i układać nasze myśli i wspomnienia. Jest to bardzo rzadki przedmiot, chroniony wieloma potężnymi urokami. Po dotknięciu wypełniającej myślodsiewnię cieczy - czyli właśnie naszych wspomnień - zostajemy "wciągnięci" do środka i możemy je oglądać z perspektywy osoby trzeciej. Pojawiając się tam pozostajemy niezauważeni i nasza obecność tam nie ma żadnego wpływu na wspomnienie.

Świstoklik

Wygląda jak najzwyklejszy przedmiot, by nie rzucał się w oczy. Służy do teleportacji z jednego miejsca w drugie. Miejsce, w które nas przeniesie oraz czas są z góry ustalonego, podczas zaklinania przedmiotu, dlatego tak ważne jest dotknięcie go w odpowiednim momencie. Używanie go jest proste - dotykamy danego przedmiotu. Jest jednak nieprzyjemne i odczuwamy wtedy szarpnięcie w okolicach pępka.

Latający dywan

Magiczny środek transportu. Ministerstwo Magii w Wielkiej Brytanii zabrania podróżowania dywanami, gdyż jest to "mugolski przedmiot". Najbardziej popularny w krajach Azjatyckich oraz tam, gdzie quidditch nie zyskał tak wielkiej popularności. Dywany nie są używane głównie dlatego, że czarodzieje wolą podróżować przy pomocy mioteł.

Latający motocykl

Mugolski pojazd zaczarowany tak, by potrafił latać.

Latający samochód

Jak wyżej.

Peleryna niewidka

Peleryny tkane z sierści demimoza - magicznego zwierzęcia, który potrafi stawać się niewidzialny. Człowiek (lub przedmiot) okryty tą peleryną staje się niewidzialny dla ludzkich oczu. Nie są wieczne - z upływem czasu powoli tracą swoje magiczne właściwości. Jest tylko jedna "prawdziwa" peleryna niewidka - płaszcz Ignotusa Peverella, jedno z trzech Insygniów Śmierci.

Łzy feniksa

Piekielnie potężna substancja magiczna. Tak, dokładnie, są to po prostu łzy feniksa, ale feniksy ze swoimi magicznymi właściwościami są bardzo cennymi ptakami, a ich łzy potrafią uzdrawiać. Nawet człowieka, który jedną nogą jest już na tamtym świecie...

Samonapełniający się kubek

Do momentu, kiedy nie powie się głośno na co ma się ochotę, kubek pozostaje pusty. Mając taki kubek nie musisz się przejmować noszeniem przy sobie butelek z ulubionymi alkoholami, herbaty czy kawy. Przydatna rzecz, zwłaszcza gdy dużo czasu spędzasz w pracy lub po prostu poza domem.

Niewidzialny atrament

Chcesz wysłać list, którego nikt nie zobaczy? Poza osobą mającą go przeczytać, rzecz jasna! Napisz go niewidzialnym atramentem. Nie cały list, oczywiście, bo wysłanie pustego pergaminu może dziwnie wyglądać... Przydatny jednak, gdy chcesz coś zaszyfrować, schować przed niepożądanymi oczyma.

Wykrywacz wrogów

Wykryje z łatwością kłamstwo, podstęp, pokaże Ci, kiedy w pobliżu znajdzie się ktoś nieproszony, osoba której nie lubisz lub wróg, który pragnie Twojej śmierci, albo też czarnoksiężnik. Podobno można go jednak dość łatwo oszukać.

Walizka

Lub torba albo plecak. Niby wygląda jak zwykły przedmiot, służący normalnie do noszenia przy sobie różnych rzeczy, ale w rzeczywistości zaklęta jest tak, że można w niej zmieścić dosłownie wszystko. Ba - można nawet wejść do środka, trzymać tam zwierzęta, żyć... ukrywać się? Tak, nawet to. Niby życie w walizce mogłoby być skomplikowane, ale czasem nie ma innego wyjścia...

avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach