przybornik
James Potter

James Potter

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

James Potter

Pisanie by James Potter on Pon Sty 02, 2017 10:03 pm

James Potter


James Potter
(Darren Criss)


Personalia

Data urodzenia: 27 marca 1960
Miejsce urodzenia: Dolina Godryka, West Country, Wielka Brytania
Miejsce zamieszkania: Dolina Godryka
Zawód: kursant na aurora
Stan cywilny: żonaty
Status krwi: czysta
Szkoła Magii: Hogwart
Dom w Szkole: Gryffindor
Różdżka: Stworzona z mahoniu, 11 cali, bardzo poręczna, oraz znakomita do transmutacji.


Historia postaci

James urodził się jako pierwszy i jedyny syn będących już w podeszłym wieku Fleamonta i Euphemii Potterów. Rodzina chłopca należała do tych o szlacheckiej krwi, nic więc dziwnego, że Bank Gringotta przechowywał całkiem pokaźną fortunę, powiększoną jeszcze poczwórnie przez jego ojca, który to stworzył płyn do włosów Ulizanna, dzięki czemu chłopakowi nigdy nic nie brakowało. Sprawiło to, że stał się nadzwyczaj dumny i arogancki, lecz nie zmieniło to faktu, że w głębi duszy pozostał dobrym człowiekiem.
Nie było zaskoczeniem, że w wieku 11 lat, sowa przyniosła mu list z Hogwartu. Już w pociągu zadeklarował, iż pragnie trafić do Gryffindoru, co też się stało, gdy na głowę nałożono mu Tiarę Przydziału. Szybko zaprzyjaźnił się z trzema innymi Gryfonami: Syriuszem Blackiem, Remusem Lupinem i Peterem Pettigrew, całą czwórką tworząc znaną później na całą szkołę grupę rozrabiaków zwaną Huncwotami, godnych rywali Irytka i przeciwników woźnego, a także całego grona pedagogicznego. Cała czwórka stworzyła Mapę Huncwotów, plan Hogwartu przedstawiający większość tajnych przejść odkrytych na nocnych wypadach. Pomimo tego, że zarówno Remusa jak i Petera darzył przyjaźnią, to ze starszym z Blacków miał najlepsze relacje, nic więc dziwnego, że po ucieczce przyjaciela z domu rodzinnego, przyjął go do swojego bez problemu.
James nigdy nie miał problemów z nauką, pomimo tego, że nie był fanem spędzania czasu przy książkach. W pewnym momencie swego życia, dołączył do domowej drużyny quidditcha, gdzie grał na pozycji szukającego, wielokrotnie doprowadzając drużynę do zwycięstwa dzięki złapanemu w krótkim czasie zniczowi. Gdzieś podczas drugiego roku w szkole, wraz z pozostałą dwójką przyjaciół, odkryli, iż Remus Lupin jest wilkołakiem. Wtedy to, postanowili stać się dla niego animagami, co udało im się dopiero na piątym roku. Również wtedy, James zaczął podkochiwać się w Lily Evans, z którą do tej pory nie był w najlepszych relacjach.
Jego zachowanie zmieniło się dopiero na siódmym roku, kiedy to stał się o wiele poważniejszy. Przestał rzucać klątwami na prawo i lewo, a w konflikty ze swym największym szkolnym wrogiem Snapem wchodził tylko wtedy, kiedy to Ślizgon je zaczynał. Ową zmianę dojrzał nie kto inny, jak obiekt jego westchnień czyli Lily Evans, która została jego dziewczyna. Również czujne oko Albusa Dumbledore’a zauważyło zmianę w poczynaniu chłopaka, dlatego też Potter mianowany został Prefektem Naczelnym. Po zakończeniu edukacji, jego ukochana postanowiła zapoznać go ze swą siostrą Petunią i Jej narzeczonym Vernonem Dursleyem, które nie skończyło się najlepiej. James popełnił błąd, opisując swoją sportową miotłę, a później również skrytkę w Banku Gringotta, co zdenerwowało parę i spowodowało, że opuścili miejsce spotkania. Kłótnia była też powodem tego, iż Lily nie została druhną na ślubie Petunii Vernona.
Kiedy skończył osiemnaście lat, oświadczył się swej ukochanej z którą w tym samym roku wziął ślub i zamieszkał w odziedziczonym po rodzicach domu w Dolnie Godryka. Po ślubie, oboje wraz z Syriuszem, Remusem i Peterem dołączyli do Zakonu Feniksa, walczącego z poplecznikami Lorda Voldemorta, włączając się tym samym do wojny toczącej się w świecie czarodziejów. Na pierwszą potyczkę ze Śmierciożercami nie musieli długo czekać. Gdy wraz z Syriuszem postanowili dla żartu zmusić dwóch policjantów w radiowozie, aby ścigali latający motocykl, zaatakowało ich trzech mężczyzn na miotłach, których na szczęście udało im się pokonać.
W 1979 roku, Lily zaszła w ciąże z ich synem, Harrym Jamesem Potterem. Również wtedy, Sybilla Trelawney  wypowiedział swą przepowiednię według, której narodzić się miał Wybraniec, który przeciwstawi się Voldemortowi, zrodzony z tych, którzy trzykrotnie się mu oparli, urodzony pod koniec lipca. Potterowie zdążyli już trzy razy przeciwstawić się Temu, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, dlatego też ukryli się pod Zaklęciem Fideliusa, a Strażnikiem Tajemnicy został Peter Pettigrew.


Charakter

1. Jaki jest Twój stosunek do czarnej magii?

Jak najbardziej negatywny. Gardzę wszystkim, co z owym rodzajem magii jest związane i nie posunąłbym się do użycia Jej bez względu na sytuacje, również przy zagrożeniu własnego życia.  Wstępując do Zakonu Feniksa, moim życiowym celem stała się walka z tymi, którzy ową magią się posługują , zagrażając całemu społeczeństwu czarodziei.

2. Jaki jest Twój stosunek do mugoli?

Niezmiennie pozytywny. Uważam, że nie różnią się od nas niczym, poza oczywiście brakiem umiejętności magicznych, co nie jest powodem , żeby traktować ich jako osoby gorsze od czarodziei. Nigdy nie pozwolę, aby w mojej obecności byli obrażani, czy też poniżani, w końcu jest to jeden z powodów, przez który dołączyłem do Zakonu, by chronić mugoli przed Lordem Voldemortem i Śmierciożercami.

3. Jakie relacje łączyły Cię z Twoimi rówieśnikami w czasach szkolnych?

Cóż, bywało różnie. Już w pierwszych dniach zaprzyjaźniłem się z Syriuszem, Remusem i Peterem i zwykle trzymaliśmy się razem, ale w karierze głównych rozrabiaków Hogwartu nie obeszło się też bez kilku wrogów, którymi zwłaszcza byli Ślizgoni. Z członkami innych domów starałem się mieć jak najlepsze stosunki, tak samo jak z pozostałym Gryfonami, lecz pewien rudzielec przekonał się do mnie dopiero w siódmej klasie.

4. Jaka jest Twoja postawa wobec aktualnej sytuacji w świecie czarodziejów? Czy należysz do osób, które niechętnie wychylają głowę poza mury własnego domu i przyglądają się akcji z bezpiecznej odległości, czy nie masz żadnych oporów przed byciem w centrum wydarzeń?

Oczywiście, że nie mam żadnego problemu z walką w pierwszym szeregu. Za swój obowiązek uważam chronienie mojej rodziny, oraz przyjaciół, czego nie mogę osiągnąć poprzez siedzenie na tyłku w domu. Poza tym, zawsze uważałem, że bez choć małego ryzyka, życie nie ma sensu i akurat w tej kwestii się nie zmieniłem i chyba nie mam takiego zamiaru.

5. Jak wyobrażasz sobie siebie za 10 lat? Gdzie wtedy będziesz, co osiągniesz?

Widzę trzydziestoletniego siebie, wraz z Lily, odprowadzających małego Harry’ego na peron 9 i 3/4. Lily trzyma za rączkę małą, rudowłosą dziewczynkę z jasnobrązowymi oczami po tacie. Kilka lat wcześniej zostałem aurorem, a odwracając się widzę spóźnionych Syriusza, Remusa i Petera, którzy również przybyli pożegnać podekscytowanego  Harry’ego, który po chwili wchodzi do pociągu i siada w jednym z przedziałów, otoczony swymi nowymi przyjaciółmi.


Ciekawostki

WPISZ
LUB:
  •  Po szkolnych latach pozostał mu nawyk czochrania swych włosów tak, by wyglądały jakby przed chwilą zszedł z miotły. Teraz jest to tylko odruch, w końcu nie musi imponować swojej żonie.

  •  Poza Mapą Huncwotów, Rogacz, Łapa, Lunatyk i Glizdogon wymyślili również lusterka dwukierunkowe, dzięki którym mogli się porozumiewać podczas oddzielnych szlabanów.

  •  Okazuje się, że zwykłe gadanie, iż Lily jest mu przeznaczona, jest prawdą, a przynajmniej według niektórych książek. Związane jest to z ich Patronusami, łanią i jeleniem.

  •  Chyba jedynymi mugolami, z którymi nie chce mieć nic do czynienia, jest siostra jego żony, Petunia, oraz Jej narzeczony, Vernon Dursley.

  •  Potter rozważał karierę w jednym z klubów quidditcha, jednak ostatecznie uznał, że w obecnej sytuacji ważniejsze jest poszerzenie swych umiejętności pojedynków.Genetyka

Animagia; chłopak uczył się owej umiejętności przez trzy lata, od drugiej klasy, aż do piątej. Trzech przyjaciół uznało, że nie mogą od tak pozostawić Remusa, aby co miesiąc przeżywał męki, dlatego też postanowili, że zostaną nielegalnymi animagami, dzięki czemu będą mogli towarzyszyć Lupinowi podczas pełni.
Nagle, zarówno Potter, Black, jak i Pettigrew poczęli spędzać wyjątkowo dużo czasu w bibliotece, gdzie tej pierwszej dwójki zwykle nie można było dojrzeć. Teraz jednak, zawzięcie przeszukiwali wszystkie regały, usiłując znaleźć coś o zmianie w animaga i jaki właściwie wilkołaki po przemianie mają do nich stosunek. Nie omieszkali również używać tajnych przejść po nocach, w towarzystwie Peleryny Niewidki, którą James odziedziczył po ojcu, aby bez problemu dostać się do Działu Ksiąg Zakazanych, gdzie można było znaleźć często najpotrzebniejsze informacje.  
W końcu, po cholera wie ilu dniach spędzonych w bibliotece, któryś z nich natrafił na odpowiednią informacje, która wreszcie pozwoliła im zacząć częste i czasem bolesne ćwiczenia, starając zmienić swą postać na jakiekolwiek zwierzę. I tak przez całe trzy lata.
Można więc wyobrazić się radość młodych Gryfonów, kiedy po raz pierwszy poczuli się zwierzętami. James do tej pory żartobliwie wspomina, że jemu przypadła najgorsza postać, bo w końcu jako ogromny, majestatyczny jeleń nie mógł wymknąć się jednym z tajnych przejść, zwiać z jednego z wielu szlabanów, czy też przemknąć się niezauważony przez korytarz, żeby opuścić kilka nielubianych lekcji. Ostatecznie jednak, postać każdego z trójki potrzebna była, aby z wielkiego, groźnego wilka stworzyć potulnego jak baranka Remusa Lupina.


Umiejętności

Bogin: Martwe ciała rodziny i przyjaciół
Patronus: Patronus Jamesa to oczywiście jeleń.
Teleportacja: Tak
Zaklęcia niewerbalne: Na razie są to tylko te łatwiejsze
Najlepszy w: Transmutacja, zaklęcia ofensywne i defensywne
Najgorszy w: Zaklęciach leczniczych i wróżbiarstwie
Eliksiry: Potrafi stworzyć te najłatwiejsze z nich, jednak lepiej nie podbijać do niego z tymi, które mają za dużo instrukcji, jeśli nie chce się wybuchu i zniszczonego kociołka.
Najlepszy przedmiot szkolny: Transmutacja, Obrona Przed Czarną Magią
Najgorszy przedmiot szkolny: Wróżbiarstwo
Inne: Szczyci się tym, że jest jednym z najlepszych szukających drużyny Gryfonów ostatnich lat
Ostatnio zmieniony przez James Potter dnia Pon Sty 02, 2017 11:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
James Potter

Status Krwi : Czysta
Wiek : 21 lat
Stan cywilny : Żonaty
Zawód : Kursant na aurora
Ekwipunek : Różdżka
Punkty : 81

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t601-james-potter http://deathly-hallows.forumpolish.com/t604-james-potter#2831 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t602-elliot#2828 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t605-rogacz#2832
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: James Potter

Pisanie by James Potter on Pon Sty 02, 2017 10:04 pm

Myślę, że jest już gotowe. :D
avatar
James Potter

Status Krwi : Czysta
Wiek : 21 lat
Stan cywilny : Żonaty
Zawód : Kursant na aurora
Ekwipunek : Różdżka
Punkty : 81

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t601-james-potter http://deathly-hallows.forumpolish.com/t604-james-potter#2831 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t602-elliot#2828 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t605-rogacz#2832
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: James Potter

Pisanie by Jacqueline Selwyn on Pon Sty 02, 2017 10:26 pm

1) Taka mała uwaga: James w Hogwarcie nie był ścigającym tylko szukającym :D

Poza tym karta bardzo fajna :D
avatar
Jacqueline Selwyn

Status Krwi : Szlachecka
Wiek : 31
Stan cywilny : Zamężna
Zawód : Szef Urzędu Niewłaściwego Użycia Czarów
Ekwipunek : Różdżka
Punkty : 258

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t181-jacqueline-selwyn http://deathly-hallows.forumpolish.com/t234-jacqueline-selwyn#318 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t236-sowa-jacqueline#322 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t237-jacq-zaprasza-i-nie-gryzie#323
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: James Potter

Pisanie by James Potter on Pon Sty 02, 2017 11:25 pm

Poprawione.
avatar
James Potter

Status Krwi : Czysta
Wiek : 21 lat
Stan cywilny : Żonaty
Zawód : Kursant na aurora
Ekwipunek : Różdżka
Punkty : 81

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t601-james-potter http://deathly-hallows.forumpolish.com/t604-james-potter#2831 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t602-elliot#2828 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t605-rogacz#2832
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: James Potter

Pisanie by Jacqueline Selwyn on Pon Sty 02, 2017 11:27 pm

KARTA POSTACI ZAAKCEPTOWANA!

Witamy na forum! Mamy nadzieję, że będziesz się z nami świetnie bawić! Twoja karta została zaakceptowana i już nic nie stoi na przeszkodzie przed wkroczeniem w fabułę. Zachęcamy jednak, by przed jej rozpoczęciem założyć temat z informatorem, sową i zapoznać się z zasadami systemu punktowego, który uczyni rozgrywkę ciekawszą i bardziej realistyczną.

avatar
Jacqueline Selwyn

Status Krwi : Szlachecka
Wiek : 31
Stan cywilny : Zamężna
Zawód : Szef Urzędu Niewłaściwego Użycia Czarów
Ekwipunek : Różdżka
Punkty : 258

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t181-jacqueline-selwyn http://deathly-hallows.forumpolish.com/t234-jacqueline-selwyn#318 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t236-sowa-jacqueline#322 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t237-jacq-zaprasza-i-nie-gryzie#323
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: James Potter

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach