przybornik
Connor Ellis

Connor Ellis

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Connor Ellis

Pisanie by Connor Ellis on Wto Sty 03, 2017 12:52 pm

Connor Ellis


Connor Liam Ellis
(Tobin Bell)


Personalia

Data urodzenia: 1 sierpnia 1919 r.
Miejsce urodzenia: Szkocja, Inverness
Miejsce zamieszkania: Sheffield
Zawód: ordynator i uzdrowiciel na urazach magizoologicznych w Mungu
Stan cywilny: Żonaty
Status krwi: Czysta
Szkoła Magii: Hogwart
Dom w Szkole: Ravenclaw
Różdżka: Czerwony Dąb, Róg garboroga, 11 i 3/4 cala, sztywna. Gładka, idealnie prosta, stworzona z lekko czerwonawego drewna.


Historia postaci

Jestem Szkotem. W Inverness się urodziłem i wychowałem, to tam chodziłem na spaceru brzegiem rzeki Ness, zwiedzałem ruiny, w których nigdy nie powinienem był się zagłębiać i tam zaznałem swoich pierwszych otarć, gdy biegałem po lesie, szukając ziół dla mojej mamy. Mama uwielbiała warzyć eliksiry i w pewnym sensie trochę tego po niej odziedziczyłem. Ojciec za to... cóż, był zdecydowanie bardziej humanistą. Przesiadywał w swojej wielkiej bibliotece, zaczytując się w księgach historycznych, a ja - kilkuletni chłopczyk, wpatrzony w swoich rodziców jak w Bogów - często się tam zakradałem i starałem się chociaż przed dziurkę od klucza dostrzec, co też mój ukochany ojciec tak często czyta.


Charakter


Jaki jest Twój stosunek do czarnej magii?
Zło można zwalczyć jedynie przemocą. Rozmowy, dyskusje i błagania nic tutaj nie zdziałają. Jestem pewien, że gdyby aurorzy dostali pozwolenie na używanie zaklęć z dziedziny czarnej magii, to liczba Śmierciożerców znacznie by się zmniejszyła. Ja sam używam wielu nieładnych zaklęć, podczas swoich wypraw na łowy czarnoksiężników. Tak, wiem, że używając tych zaklęć upodabniam się do nich, ale... to w imię większego dobra.

Czy gdyby Twoja rodzina była zagrożona, przeszłabyś/przeszedłbyś na stronę wroga by ją ratować?
Nienawidzę Śmierciożerców, brzydzę się nimi, brzydzę się "wartościami", którymi się kierują... ale dla dobra swojej rodziny zrobiłbym naprawdę wszystko, a więc przeszedłbym również na stronę wroga, by moja żona i synowie byli bezpieczni. Nie zrobiłbym tego z jakiegokolwiek innego powodu, ale... dla rodziny wszystko. Oni są dla mnie najważniejsi.

Jaki jest Twój stosunek do mugoli?
Pozytywny. Mugole są niekiedy lepszymi ludźmi, niż czarodzieje. Chciałbym również, żeby czarodzieje i mugole mogli żyć na równi, bo teraz zdecydowanie tak nie jest. Mugole są dyskryminowani przez większość naszej społeczności, a czarodzieje chowają się po kątach.

Jak myślisz, jak postrzegają Cię członkowie Twojej rodziny?


Jakie relacje łączyły Cię z Twoimi rówieśnikami w czasach szkolnych?


Jak zareagowałbyś, gdyby któregoś dnia dotarła do Ciebie wieść o śmierci bliskiej Ci osoby?


Trwa wojna, każdego dnia słyszysz nowe nazwiska poległych czarodziejów. Czy boisz się, że następnym razem to możesz być Ty?


10. Jaka jest Twoja postawa wobec aktualnej sytuacji w świecie czarodziejów? Czy należysz do osób, które niechętnie wychylają głowę poza mury własnego domu i przyglądają się akcji z bezpiecznej odległości, czy nie masz żadnych oporów przed byciem w centrum wydarzeń?

13. Jak wyobrażasz sobie siebie za 10 lat? Gdzie wtedy będziesz, co osiągniesz?Ciekawostki


  • uważa, że każdy ma prawo dostać drugą szansę, ale trzeciej nigdy nie daje. Jeśli ktoś zawiedzie kilkakrotnie to według Connora nie ma żadnego znaczenia, czy chce się poprawić, czy nie - po prostu jest skreślony.

  • po szpitalu zdarza mu się poruszać o lasce - nie ma problemów z chodzeniem, ale to rodzinna pamiątka, jeszcze po dziadku Ellisa, więc jest do niej przywiązany.

  • do czytania zakłada okulary, ale nie ma zbyt dużej wady wzroku, zwłaszcza jak na swój wiek.

  • bardzo kocha swoją żonę i swoich synów, ale nie przeszkadza mu to ukrywać przed nimi prawdę o tym, jakie życie wiedzie przez ostatnie kilkanaście miesięcy.

  • według niego zło można zwalczyć jedynie czymś jeszcze gorszym, więc zdarzyło mu się torturować i poważnie ranić ludzi, których podejrzewał o bycie czarnoksiężnikami - mimo wieku jednak robi to na nim wrażenie i nie jest dla niego ani trochę proste.

  • był dumny z synów-aurorów, ale patrząc na to co dzieje się w Ministerstwie trochę żałuje, że nie może im powiedzieć prawdy o swoim nowym powołaniu do życia w tunelach. Boli go też to, że ukrywa przed nimi prawdę i chcąc nie chcąc - żyje w kłamstwie.Oklumencja i legilimencja

WPISZ


Umiejętności

Bogin: jego synowie jako Śmierciożercy
Patronus: Pikujące licho - urocze zwierzątko, chyba ulubione jeśli chodzi o magiczne stworzenia, cudeńko Connora. Ma synów aurorów, więc gdy oni zaczęli się uczyć wyczarowywać patronusy, zasiągnął ich porady i takim sposobem udoskonalił swoją pełną formę.
Teleportacja: opanowana
Zaklęcia niewerbalne: opanowane
Najlepszy w zaklęciach: czarna magia, lecznicze i klątwy
Najgorszy w zaklęciach: transmutacyjne oraz ochronne
Eliksiry: w szkole nie miał z nim problemów, lubi je warzyć w zaciszu domowym - czasem się przydają, np. taka niewinna fiolka eliksiru słodkiego snu
Najlepszy przedmiot szkolny: obrona przed czarną magią, historia magii, eliksiry, zaklęcia
Najgorszy przedmiot szkolny: transmutacja, latanie, wróżbiarstwo, astronomia
Inne: tworzy własne zaklęcia, ma kilka swoich ulubionych - głównie z zakresu czarnej magii


avatar
Connor Ellis

Status Krwi : Czysta
Wiek : 62
Stan cywilny : żonaty
Zawód : ordynator i uzdrowiciel na urazach magizoologicznych
Punkty : 0

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t608-connor-ellis#2836 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t578-oswald-rowle#2602 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t578-oswald-rowle#2602 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t578-oswald-rowle#2602
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach