przybornik
Ścieżki kariery

Ścieżki kariery

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Ścieżki kariery

Pisanie by Deathly Hallows on Sro Lis 30, 2016 11:02 pm

Ścieżki kariery

O co chodzi?

Nie wypisaliśmy tu wszystkich ścieżek kariery - jedynie te najtrudniejsze i najważniejsze. Zakładamy jednak, że w każdym czarodziejskim zawodzie potrzebne jest doświadczenie i umiejętności, dlatego też bardzo prosimy o uwzględnienie w kartach postaci tego, w jaki sposób postać uzyskała dane stanowisko i dlaczego właśnie takie. Nie na każdym stanowisku wymagane są kursy i staże, jednak na większości wymagane jest szkolenie - chociażby u kogoś, kto już dany zawód wykonuje(chyba, że jest to sklep ze słodyczami albo pub - wtedy oczywiście pracę można zacząć od zaraz i w pracy zyskiwać potrzebne doświadczenie).

Auror

Jak powszechnie wiadomo, auror to jeden z najbardziej wymagających, a już na pewno najbardziej ryzykownych i zagrażających życiu magicznych zawodów. Dlatego też droga do stania na straży bezpieczeństwa czarodziejów nie może być prosta i łatwa. Ci, którzy właśnie tak zaplanowali swoje przyszłe życie zawodowe mogli się o tym przekonać już podczas pobytu w Hogwarcie, kiedy to liczba Sumów i Owutemów, które należało uzyskać, była naprawdę imponująca, a w swoim kręgu zawierała głównie te wymagające przedmioty. Wykazanie się na polu egzaminów i uzyskanie wystarczających wyników nadal niczego nie gwarantuje. Po oficjalnym zakończeniu szkoły, kiedy stajesz się kandydatem na aurora musisz pozytywnie przejść wiele niełatwych testów, które będą miały na celu zbadać sprawność fizyczną, nieugiętość oraz to czy siła charakteru jest wystarczająca by poradzić sobie w sytuacjach, o których teraz kandydat najprawdopodobniej nie ma bladego pojęcia. Jeśli specjalna komisja zadecyduje, że nie zawiedzie w powyżej wspomnianych kwestiach, zostaje przyjęty na trzyletnie szkolenie. To już bezpośrednio prowadzi do stania się pełnoprawnym aurorem. Jak łatwo można się domyślić, po upływie tego czasu następuje kolejna partia rozmaitych sprawdzianów, teoretycznych jak i praktycznych choć z naciskiem na te drugie. Jeśli kierują Tobą wyższe idee i naprawdę zależy Ci na tym, by w świecie magii zapanowało dobro oraz porządek, bez wątpienia sprawdzisz się w tej roli. Egzamin na aurora odbywa się dwa razy w ciągu roku - w październiku oraz w maju.
Dla dobra fabuły, tak by uniknąć 21-letnich, pełnoprawnych aurorów zostało ustalone, że każda postać do 25 roku życia musi jeszcze znajdować się na kursie.

Uzdrowiciel

Skoro jedni nieustannie narażają swoje zdrowie, muszą istnieć też Ci, którzy w razie takiej konieczności sprawią, że je odzyskają. Uzdrowiciele są równie istotni, co sami aurorzy, ponieważ tak samo starają się pomóc wszystkim tym, którzy tego potrzebują, wkładając w to wiele wysiłku i serca. Zastanów się kilka razy jeśli po zakończeniu edukacji w Hogwarcie planujesz związać swoją przyszłość z tą właśnie dziedziną. Nie jest to zajęcie dla osób o słabych nerwach, a widok skutków poniektórych klątw czy spożycia niewłaściwego eliksiru może szokować. By stać się uzdrowicielem przede wszystkim musisz wykazać się podczas trwania Sumów. Bez wątpienia szczególną uwagą powinieneś otoczyć Eliksiry oraz Zielarstwo. Jeśli ich rezultat będzie wystarczający zostaniesz przyjęty na trzyletnie kursy zawodowe w Szpitalu Świętego Munga, które pozwolą zdobyć Ci wszelakie kompetencje, byś w przyszłości potrafił zająć się powierzonymi przypadkami tak dobrze jak to możliwe. Po upływie tego czasu należy zdać wszystkie egzaminy z pozytywnym rezultatem, a następnie odbyć dwuletni staż w magicznym szpitalu (jako niepełnoprawny uzdrowiciel pod opieką innego uzdrowiciela).
Dla dobra fabuły, tak by uniknąć 21-letnich, doświadczonych uzdrowicieli zostało ustalone, że każda postać do 25 roku życia musi jeszcze znajdować się na stażu w szpitalu.

Pracownik Ministerstwa Magii

Liczba stanowisk możliwych do objęcia w Ministerstwie Magii jest bardzo duża, dlatego by nie rozwodzić się nad każdym z nich chcielibyśmy jedynie prosić o nienaruszanie rzeczywistości. Mowa tu o tym, że osoba będąca chociażby szefem któregokolwiek z Departamentów musi przede wszystkim posiadać duże doświadczenie oraz umiejętności, co automatycznie wiąże się ze stosownym ku temu wiekiem. Warto także wspomnieć, że ścieżka dostania się do struktur Ministerstwa Magii nie jest tak oczywista jak w przypadku innych zawodów. Wspaniałe wyniki egzaminów mogą okazać się być niewystarczające. Bardzo często decydują o tym Twoje poglądy, w zależności od obecnej sytuacji w świecie magii. Wpływ na to może mieć także rodzina, z której się wywodzisz - niestety, ale dziecko powszechnie szanowanych i wzbudzających respekt czarodziejów ma zdecydowanie większe szanse na staż w Ministerstwie, aniżeli to niemagicznego pochodzenia. To jednak w żadnym wypadku ich nie wyklucza - wystarczy, że zadbasz o solidne wytłumaczenie podczas tworzenia karty postaci.
avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach