przybornik
Insygnia Śmierci

Insygnia Śmierci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Insygnia Śmierci

Pisanie by Deathly Hallows on Sro Lis 30, 2016 11:47 pm

Insygnia Śmierci

Czym są Insygnia?

Są to trzy przedmioty, które - według legendy - Śmierć dała trzem braciom (mówi się, że to byli bracia Peverell), którzy przechytrzyli ją czarami. Jak głosi historia, Śmierć czyhała na wędrowców przy rzece, zabierając każdego, który próbował się przez nią przeprawić, jednak pewnego dnia trzej bracia ją zaskoczyli, budując most za pomocą czarów. Przeszli na drugą stronę, a wtedy Śmierć wyszła im naprzeciw i pogratulowała sprytu. W nagrodę powiedziała, że każdy z nich może poprosić, o co tylko chce.
Wszystkie te przedmioty razem mają dawać władzę nad Śmiercią i czynić z posiadającego ich czarodzieja Panem Śmierci. Nazywają się Insygniami Śmierci, a ich symbol to pionowa linia prosta, na której znajduje się okrąg, wpisany w trójkąt.
Ze względu na obsesję Gellerta Grindelwalda na ich tle i dlatego, że w Durmstrangu zostawił ten symbol w wielu miejscach, nazywany jest on Znakiem Grindelwalda, jednak mało kto wie, co tak naprawdę oznacza, a jeszcze mniej osób wierzy w rzeczywiste istnienie Insygniów.

Kamień Wskrzeszenia

Jeden z nich poprosił więc o coś, co przywróci mu ukochaną i dostał Kamień Wskrzeszenia, który trzeba obrócić w palcach trzy razy, by przywrócić do żywych zmarłą osobę. Niestety jednak, nie wraca ona taka, jaką była za życia. Nikt nie wraca z martwych niezmieniony.
Jego symbol to okrąg. Nie wiadomo, co się z nim dzieje.

Czarna Różdżka

Podobno niepokonana - drugi brat poprosił właśnie o różdżkę, dzięki której wygra każdy pojedynek. Rzeczywiście, w walce jest niezawodna, o ile dzierży ją prawowity właściciel: ktoś, kto zdobył ją magicznie w pojedynku, bądź zabił poprzedniego właściciela. Ponieważ jednak jest niepokonana w pojedynku, najczęściej jej poprzedni właściciele ginęli, zamordowani na przykład we własnym łóżku.
Jej symbol to pionowa linia. Obecnie w posiadaniu Gellerta Grindelwalda.

Peleryna-Niewidka

Trzeci brat poprosił o coś, co pomoże mu się ukryć przed Śmiercią, więc ta - niechętnie - dała mu kawałek własnej szaty. Tym samym stworzyła najpotężniejszą pelerynę-niewidkę całego czarodziejskiego świata. Inne, stworzone przez czarodziejów, wyczerpują się po jakimś czasie, przestają być przydatne i stają się zwykłymi pelerynami, jednak ta jedna działa zawsze i jest przekazywana z ojca na syna od czasów ostatniego brata.
Jej symbol to trójkąt. Obecnie w posiadaniu Jamesa Pottera.
avatar
Deathly Hallows

Punkty : 20

http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/ http://deathly-hallows.forumpolish.com/
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach