przybornik
Stary dom w Walii, lato 1979

Stary dom w Walii, lato 1979

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Stary dom w Walii, lato 1979

Pisanie by Credence Selwyn on Sro Sty 25, 2017 6:33 pm


Niedługo przed tym, jak Credence znalazł informacje o tworzeniu inferiusów, został oddelegowany do domu jakiejś starszej czarownicy, która zmarła niedawno. Tonęła w długach, dlatego też jej (niewielki) majątek przeszedł w ręce banku, jednak był pewien problem... Część z przedmiotów, pochowanych w różnych częściach domu, była obłożona klątwami, dlatego też ci, którzy zostali tu przysłani po ich odbiór, nie mogli ich stąd zabrać. Ktoś nawet trafił do szpitala: jedna osoba nie mogła się pozbyć jakichś paskudnych narośli na skórze, która z każdym dniem coraz bardziej czerniała, a choroba się rozprzestrzeniała. Ktoś inny przez cały czas widział wokół siebie potwory. Dlatego też do tego domu wysłani zostali łamacze klątw: Credence i Gray, który właściwie przed chwilą został łamaczem, wcześniej będąc na kursie.
Kiedy Selwyn zjawił się na miejscu, najpierw obszedł domek dookoła, oglądając go z podziwem - lubił takie miejsca. Uśmiechał się nawet do siebie, patrząc na kamienne ściany, wyglądające, jakby miały się zaraz rozpaść. Wreszcie jednak dotarł do drzwi i pchnął je butem. Otworzyły się z głośnym skrzypieniem, ukazując zakurzone i ciemne wnętrze chaty, do której Credence wszedł ostrożnie. Poprzednicy powiedzieli im mniej więcej, gdzie znajdują się przeklęte przedmioty i jak wyglądają, jednak Selwyn zawsze wolał dmuchać na zimne. Wyciągnął różdżkę na wszelki wypadek i skierował się po skrzypiących i wyglądających mocno niepewnie schodkach na górę, do sypialni, gdzie podobno była jakaś skrzynka zawierająca naszyjnik z drogich kamieni.
avatar
Credence Selwyn

Status Krwi : szlachecka
Wiek : 36
Stan cywilny : żonaty
Zawód : pasożyt społeczny
Ekwipunek : różdżka
Punkty : 209

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t461-credzio#1460 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t500-credence-selwyn#1754 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t503-pocztowy-kredens#1758 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t502-kredens#1757
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach