przybornik
Regulamin

Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Regulamin Empty Regulamin

Pisanie by Deathly Hallows Sob Lis 26, 2016 3:39 pm

REGULAMIN

Ogólne

1. Forum jest dla wszystkich, dlatego też nie dyskryminujemy nikogo bez względu na cokolwiek.
2.  Wszelkie spory rozstrzygamy we własnym gronie - przez gg lub wiadomość prywatną. Nie przenosimy ich na sb. W razie problemów można zgłosić się do administracji po pomoc.
3.  Admin - też człowiek, nie spędza całego czasu na forum ani nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego. W razie uwag prosimy zgłaszać się bezpośrednio do administracji (przez pw lub w wyznaczonym do tego temacie).
4.  Po 3 tygodniach od ostatniego postu fabularnego bez zgłoszenia się w nieobecnościach postać trafia do nieaktywnych. Wizerunek jednak nie wraca do obiegu, jeżeli postać rozpoczęła grę na forum (z postaciami nadal aktywnymi).
Bez zgłoszenia nieobecności postać trafia do nieaktywnych po 14 dniach od akceptacji karty postaci, jeśli nie pojawi się żaden post fabularny.
Po upływie nieobecności gracz ma tydzień na napisanie postu fabularnego.
5.  Przed akceptacją karty postaci można pisać posty jedynie w offtopie: gry i zabawy. Nie ma możliwości pisania w tematach relacji i zakładania własnych relacji (wyjątek stanowią poszukiwania).
6. Na sb nie używamy nadmiernie wulgarnego słownictwa, szanujemy się nawzajem. W postach przekleństwa dopuszczalne są jedynie w wypowiedziach i myślach postaci, pod warunkiem, że postać jest kreowana w taki sposób. Niedopuszczalne są przekleństwa w narracji.
7. Administracja lojalnie uprzedza, że postać która byłaby Obscurusem nie będzie akceptowana. Jest to zbyt duża moc, zbyt niestabilna, aby taki gracz mógł sobie od tak chodzić po ulicy.

Rejestracja i profil

1.  Nick = imię i nazwisko postaci.
2.  Avatar powinien wpisywać się w klimat forum - w przypadku zdjęć półnagich, użytkownik będzie proszony o zmianę avatara (lub podpisu). Prosimy również o nie używanie avatarów ruchomych.
3.  Zanim stworzysz postać aurora, członka Zakonu Feniksa lub Śmierciożercy, weź pod uwagę, że będziesz musiał brać aktywny udział w wydarzeniach. Więcej - w tym temacie.
4.  Przy rejestracji bierzemy pod uwagę, że nie są to czasy Harry'ego Pottera, tylko młodości jego rodziców. Nie tworzymy postaci Hermiony Granger nie tworzymy też postaci, które fabularnie (według książki) nie miały możliwości istnieć (np. dzieci Voldemorta). Można tworzyć boczne linie rodów szlacheckich i kuzynostwo, jednak to drugie -  w porozumieniu z istniejącymi członkami danego rodu.
5.  Dozwolone jest tworzenie multikont, jednak z zastrzeżeniem, że każde konto powinno być aktywne, w przeciwnym wypadku administracja może zdecydować o zablokowaniu użytkownikowi możliwości tworzenia kolejnych postaci.
6. Prosimy o regularne uzupełnianie i sprawdzanie informatorów - jest to niezbędne dla Mistrza Gry. Przydatne również będzie uzupełnianie kalendarzy, aby MG mógł mieć wgląd w Wasze rozgrywki (nie jest możliwe przeczytanie przez nas wszystkich postów na forum).
7. Wszystkie karty (nawet te od razu gotowe) prosimy wrzucać do działu "w budowie". Kiedy karta będzie gotowa, prosimy o informację na ten temat albo na pw do któregoś z adminów, albo - lepiej - pod kartą. Informacja na sb może zostać przeoczona.

Gra

1.  Posty powinny zawierać nie tylko wypowiedzi postaci, ale i narrację.
2.  W postach należy zawierać tylko i wyłącznie treści związane z fabułą - bez wtrąceń osobistych autora postu (np. o tym, co on sam myśli o takim zachowaniu lub jakiej muzyki teraz słucha).
3.  Treści przeznaczone dla dorosłych należy oznaczać jako +18.
4.  Nie wolno wymawiać imienia Lorda Voldemorta - robi to jedynie kilka postaci (Syriusz Black, Remus Lupin, Albus Dumbledore, Gellert Grindewald), a reszta boi się tego imienia wymawiać. W przypadku używania tego imienia przez inne postacie mogą pojawić się konsekwencje fabularne.
5.  Prawdziwe imię Voldemorta zna tylko Albus Dumbledore.
6.  Istnieje możliwość śmierci postaci lub wtrącenia jej do Azkabanu, jednak możliwe jest to jedynie w wyniku działań postaci i w momencie kiedy nie ma innej możliwości wyjścia z sytuacji. Takie przypadki muszą odbyć się za zgodą administracji.
7.  Na forum możliwa jest multilokacja (maksymalnie do trzech na postać), jednak jedynie w przypadku, kiedy w innych grach nie dzieją się rzeczy, mogące mieć bezpośredni wpływ na przyszłość postaci (np. w przypadku zagrożenia wolności lub życia postaci w jednej grze, gracz nie może rozpocząć kolejnej).
7a. Wyjątek możliwej czwartej lokacji, stanowi fabularne wezwanie przez przełożonego, nakazujące stawienia się w wyznaczonym przez niego miejscu. Niezależnie od tego, czy szef jest postacią specjalną czy nie. Ważne, by postać w swoich obecnych grach, nie brała udziału w walkach bądź wykonywała zadanie, mogące narazić jej życie.
8. Bezwzględnie należy oddzielać wiedzę gracza od wiedzy postaci. Jeśli postać o czymś wie, to musi mieć ku temu mocniejsze przesłanki, niż "przeczucie".
9. Poszczególne gry mogą być oddzielone od siebie o kilka dni, maksymalnie tydzień - nie dłużej, dlatego, że przez dłuższy czas może wydarzyć się coś, co sprawi, że ewentualna gra dwa tygodnie po poprzedniej nie będzie mogła mieć miejsca przez ogólne wydarzenia fabularne.

Mistrz Gry

1.  Nie ma możliwości nie wyrażenia zgody na rozgrywki z Mistrzem Gry - każdy może (nawet wbrew swojej woli) zostać uwikłany w wydarzenia fabularne.
2.  MG jest wszechwiedzący.
3.  MG nie wolno ignorować. W przypadku zignorowania wiadomości lub postu od niego mogą zostać wyciągnięte konsekwencje fabularne.
4.  MG zawsze ma decydujące zdanie w rozgrywkach, w których bierze udział.

Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu - o każdej zmianie będziemy informować użytkowników.
Deathly Hallows
Deathly Hallows

Punkty : 20

https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach