przybornik
Wzór Karty Postaci

Wzór Karty Postaci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Wzór Karty Postaci Empty Wzór Karty Postaci

Pisanie by Deathly Hallows Sro Lis 30, 2016 12:14 am

IMIĘ I NAZWISKO POSTACI


IMIONA I NAZWISKO POSTACI
(WIZERUNEK POSTACI)


Personalia

Data urodzenia: Nie wymaga wyjaśnień.
Miejsce urodzenia: Nie wymaga wyjaśnień.
Miejsce zamieszkania: Wśród mugoli w Londynie/na Pokątnej/poza Londynem. Jeśli chcesz opisać szczegółowo, gdzie postać mieszka - droga wolna.
Pod Fideliusem znajdują się jedynie mieszkania osób,które wykupiły taką możliwość w sklepie.
Zawód: Szczegółowa lista zawodów znajduje się pod tym linkiem. Jeśli Twoja postać nie ukończyła 25. roku życia warto zapoznać się także z tym tematem.
Stan cywilny: Wybierz z następujących: wolny/wolna, zajęty/zajęta, zaręczony/zaręczona, żonaty/zamężna, wdowiec/wdowa.
Status krwi: Szczegółowy opis czystości krwi znajduje się pod tym linkiem.
Szkoła Magii: do jakiej szkoły Magii i Czarodziejstwa uczęszczała Twoja postać, będąc w szkole?
Dom w Szkole: do jakiego domu należała Twoja postać, będąc w szkole? Jeżeli szkoła nie posiadała przydziałów - pole można pominąć.
Różdżka: jaka jest różdżka Twojej postaci? spis dostępnych różdżek znajdziesz tutaj.


Historia postaci

Tutaj opisz historię Twojej postaci. Właściwe będzie rozpoczęcie od momentu jej urodzenia, ale mile widziane jest także zagłębienie się w losy rodziców i innych najbliższych. Przed przystąpieniem do pisania radzimy zajrzeć do tego tematu, który ukaże Wam czarodziejskie rodziny, do których chociażby możecie dołączyć czy zająć jedną z kanonicznych postaci. Choć pobyt w Hogwarcie pozostał już tylko wspaniałym bądź mniej, wspomnieniem nie zapomnij uwzględnić lat spędzonych w szkole w opisie. Na koniec odnotuj, co dzieje się z postacią obecnie - gdzie zamieszkuje, czym się zajmuje, jaki jest jej stan cywilny, czy jest członkiem jednej z organizacji. Forma stanowi całkowicie dowolny element - może to być zwyczajny opis, kartki z pamiętnika, opinie innych osób czy retrospekcje. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej!

ZANIM STWORZYSZ POSTAĆ, ZAPOZNAJ SIĘ Z TEMATEM GENETYK I ORGANIZACJI! Sprawdź, czy są jeszcze wolne miejsca na to, co sobie wybrałeś.


Charakter

Wymagana jest forma opisowa charakteru; wypisanie kilkunastu cech po przecinku nie będzie uwzględnione. Podobnie jak powyżej, jego forma zależy już tylko od Was.
Dla chętnych, istnieje możliwość zamienienia opisu charakteru na udzielenie odpowiedzi na pięć, wybranych przez Was pytań z ogólnej puli trzynastu. Odpowiedź ta przede wszystkim musi być rozbudowana i wyczerpująca - jedno zdanie w żadnym wypadku nie wystarczy. Oto one:
1. Jaki jest Twój stosunek do czarnej magii?

2. Czy gdyby Twoja rodzina była zagrożona, przeszłabyś/przeszedłbyś na stronę wroga by ją ratować?

3. Jaki jest Twój stosunek do mugoli?

4. Co sądzisz na temat związków czarodziei z mugolami?

5. Mając do wyboru oszałamiającą karierę lub szczęśliwe życie rodzinne, na co byś się zdecydował/a?

6. Jak myślisz, jak postrzegają Cię członkowie Twojej rodziny?

7. Jakie relacje łączyły Cię z Twoimi rówieśnikami w czasach szkolnych?

8. Jak zareagowałbyś, gdyby któregoś dnia dotarła do Ciebie wieść o śmierci bliskiej Ci osoby?

9. Trwa wojna, każdego dnia słyszysz nowe nazwiska poległych czarodziejów. Czy boisz się, że następnym razem to możesz być Ty?

10. Jaka jest Twoja postawa wobec aktualnej sytuacji w świecie czarodziejów? Czy należysz do osób, które niechętnie wychylają głowę poza mury własnego domu i przyglądają się akcji z bezpiecznej odległości, czy nie masz żadnych oporów przed byciem w centrum wydarzeń?

11. Jakie jest Twoje motto lub myśl przewodnia, którą kierujesz się w życiu?

12. Podczas Ceremonii Przydziału miałeś/miałaś tylko jedenaście lat. Jak myślisz, do jakiego domu teraz przydzieliłaby Cię Tiara, czy byłby to inny wybór nić za pierwszym razem?

13. Jak wyobrażasz sobie siebie za 10 lat? Gdzie wtedy będziesz, co osiągniesz?


Ciekawostki

» Ten punkt nie wymaga szczegółowego tłumaczenia. Powinien zawierać wszystkie informacje, które czynią Twoją postać na swój sposób wyjątkową, które odróżniają ją od pozostałych ludzi, są jej wyróżnikiem, cechą charakterystyczną. Mogą to być także wszelakie doświadczenia życiowe. Ich ilość jest całkowicie dowolna. Pamiętaj - nic na siłę!
» Tekst ciekawostki numer 2.
» Tekst ciekawostki numer 2.
» Tekst ciekawostki numer 2.


Genetyka

Punkt dodatkowy, tylko dla zainteresowanych posiadaniem jednej z genetyk. W głównej mierze zależy nam na tym by punkt ten zawierał opis sposobu w jaki bohater stał się posiadaczem niecodziennego talentu czy też zmory oraz jak sobie z nim radzi dziś.
Przed opisaniem genetyki sprawdź w tym temacie, czy jest ona dostępna.
Ważne! W przypadku umiejętności zwartych w liście genetyk (animagia, oklumencja i legilimencja) możesz opisać, jak Twoja postać się danej umiejętności nauczyła, jednak przed pierwszym użyciem powinieneś wykupić ją w sklepie. Animagii (ze względu na jej koszt) nie muszą wykupywać jedynie postacie kanoniczne, które mają ją narzuconą fabularnie: James Potter, Syriusz Black, Peter Pettigrew, Minerwa McGonagall, Rita Skeeter. Pozostałe postacie muszą wykupić posiadane umiejętności.
W rubryce "genetyka" możesz zawrzeć tylko jedną wybraną, otwartą genetykę. Jeżeli chcesz mieć coś ponad genetykę (dodatkową umiejętność zawartą w dziale genetyk) - musisz nauczyć się jej fabularnie.


Umiejętności

Bogin: Tutaj opisz, jaką formę przyjmuje bogin Twojej postaci.
Patronus: Tutaj napisz czy Twoja postać potrafi wyczarować patronusa, czy też nie i jak nauczyła się to robić (również w przypadku aurorów!). Jeśli tak, dodaj jaką formę przyjmuje. Umiejętność wyczarowania patronusa jest dostępna bez wykupienia jedynie dla pełnoprawnych aurorów, inni czarodzieje powinni wykupić ją w sklepie przed pierwszym użyciem nawet, jeśli w karcie mają napisane, że umieją go wyczarować.
Teleportacja: Tutaj napisz czy Twoja postać potrafi się teleportować, czy też nie. Teleportacja łączna dostępne tylko po zakupieniu tej umiejętności w sklepiku.
Zaklęcia niewerbalne: Tutaj napisz czy Twoja postać opanowała niełatwą sztukę władania zaklęciami niewerbalnymi.
Najlepszy w zaklęciach: Tu wpisz, w jakim rodzaju magii Twoja postać się specjalizuje. (min 1-2, max 3)
Najgorszy w zaklęciach: Tu wpisz, jaki rodzaj magii idzie Twojej postaci najgorzej
Eliksiry: Tu napisz, czy Twoja postać potrafi je warzyć i w jakim stopniu (czy jest w tym dobra, czy raczej dla niej są gotowce. Pamiętajmy o tym, że nie każdy jest "mistrzem kuchni").
Najlepszy przedmiot szkolny: Na jakich zajęciach w szkole postać radziła sobie najlepiej? (min 1-2, max 3)
Najgorszy przedmiot szkolny: Jakich zajęć postać nie znosiła, bo nie potrafiła sobie z nimi radzić?
Inne: Jeśli Twoja postać posiada inne, niewymienione powyżej umiejętności, to idealne miejsce by o tym wspomnieć.

Kod:
<div align="center"><div class="dhramka"><div class="dhramkanap">IMIĘ I NAZWISKO POSTACI</div></div><div class="dhramajob"><div class="announcementcontent"><center>
<div class="jobtabss"><div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-1" name="jobtab-group-1" checked=""><label for="jobtab-1">Fotografia</label><div class="jcontent"><center><img src="ZDJĘCIE POSTACI" style="width: 280px;"></center>
<div class="dhkpdane">IMIONA I NAZWISKO POSTACI </div><div class="dhkpwiz">(WIZERUNEK POSTACI)</div></div>

<div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-2" name="jobtab-group-1"><label for="jobtab-2" style="margin-top: 35px;">Dane Osobowe</label><div class="jcontent"><div class="occheader">Personalia</div>
<div class="dhkpop"><span class="dhkpop2">Data urodzenia:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Miejsce urodzenia:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Miejsce zamieszkania:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Zawód:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Stan cywilny:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Status krwi:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Szkoła Magii:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Dom w Szkole:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Różdżka:</span> WPISZ
</div></div></div>

<div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-3" name="jobtab-group-1"><label for="jobtab-3" style="margin-top: 70px;">Biografia</label><div class="jcontent"><div class="occheader">Historia postaci</div>
<div class="dhkpop">WPISZ
</div></div></div>

<div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-4" name="jobtab-group-1"><label for="jobtab-4" style="margin-top: 105px;">Charakter</label><div class="jcontent"><div class="occheader">Charakter</div>
<div class="dhkpop">WPISZ
</div></div></div>

<div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-5" name="jobtab-group-1"><label for="jobtab-5" style="margin-top: 140px;">Ciekawostki</label><div class="jcontent"><div class="occheader">Ciekawostki</div>
<div class="dhkpop">WPISZ
LUB:
<ul><li> WYPISZ </li>
<li> WYPISZ </li>
<li> WYPISZ </li>
<li> WYPISZ </li>
<li> WYPISZ </li></ul>
</div></div></div>

<div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-6" name="jobtab-group-1"><label for="jobtab-6" style="margin-top: 175px;">Genetyka</label><div class="jcontent"><div class="occheader">Genetyka</div>
<div class="dhkpop">WPISZ
</div></div></div>

<div class="jobtab"><input type="radio" id="jobtab-7" name="jobtab-group-1"><label for="jobtab-7" style="margin-top: 210px;">Umiejętności</label><div class="jcontent"><div class="occheader">Umiejętności</div>
<div class="dhkpop"><span class="dhkpop2">Bogin:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Patronus:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Teleportacja:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Zaklęcia niewerbalne:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Najlepszy w zaklęciach:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Najgorszy w zaklęciach:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Eliksiry:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Najlepszy przedmiot szkolny:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Najgorszy przedmiot szkolny:</span> WPISZ
<span class="dhkpop2">Inne:</span> WPISZ
</div></div></div>
</div></div></center>
</div></div></div>
Deathly Hallows
Deathly Hallows

Punkty : 20

https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach