przybornik
Genetyki i umiejętności

Genetyki i umiejętności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Genetyki i umiejętności Empty Genetyki i umiejętności

Pisanie by Deathly Hallows Sro Lis 30, 2016 6:33 pm

Genetyki i umiejętności

Czym jest genetyka i jak ją zdobyć?

Genetyka to specjalne umiejętności lub cechy postaci, wykraczające poza "normalną"magię. Zwykle są to umiejętności bądź cechy wrodzone, jednak pod "Genetykę" zaliczamy na forum również umiejętności nabyte, jak animagię.
Aby Twoja postać miała którąś z wybranych cech, przejrzyj zakładki i sprawdź, czy są jeszcze miejsca, ponieważ ilość posiadaczy danej cechy jest ograniczona, aby nie było tak, że każdy na forum będzie miał specjalne - rzadkie przecież - zdolności.
Jeżeli dana genetyka jest wolna, opisz dokładnie w karcie, jak Twoja postać ją nabyła i jak sobie z nią radzi (nie każda cecha jest przecież przyjemna).
Liczba miejsc w poszczególnych genetykach może ulegać zmianie (każdorazowo będziemy o tym informować) w miarę, jak będzie się zmieniała liczba postaci na forum.

WAŻNE! Przed pierwszym użyciem niektórych umiejętności zawartych w genetykach (legilimencja, oklumencja, animagia) należy wykupić je w sklepie! Animagii nie muszą wykupywać jedynie postacie kanoniczne, które z góry mają ją narzuconą: Rita Skeeter, Huncwoci, Minerwa McGonagall


Animagia

Animag jest czarodziejem, który za pomocą wyuczonego (bardzo trudnego i zaawansowanego) zaklęcia jest w stanie zmieniać się w zwierzę. Nie jest to wybrane przez niego stworzenie, tylko takie, które najlepiej oddaje cechy osobowości animaga (np. ktoś sprytny i zwinny może zamieniać się w lisa). Do przemiany nie jest potrzebna różdżka, tylko siła woli.
Mało kto jest w stanie dokonać takiej sztuki - większości czarodziei nie udaje się nauczyć tego zaklęcia. Z tego względu, jak również dlatego, że sama umiejętność może być nieco kłopotliwa np. dla stróżów prawa, każdy animag powinien uczyć się pod okiem Ministerstwa, a później zarejestrować. Brak rejestracji może skutkować konsekwencjami prawnymi.

WAŻNE! Przed pierwszym użyciem tej umiejętności należy wykupić ją w sklepie! Animagii nie muszą wykupywać jedynie postacie kanoniczne, które z góry mają ją narzuconą: Rita Skeeter, Huncwoci, Minerwa McGonagall

James Potter - jeleń [niezarejestrowany]
Syriusz Black - pies [niezarejestrowany]
Peter Pettigrew - szczur [niezarejestrowany]  - wolne
Rita Skeeter - żuk [niezarejestrowany] - wolne
Minerwa McGonagall - kot [zarejestrowany] - wolne
imię i nazwisko  - wolne (dla zarejestrowanego animaga)
Lorenzo Sorrentino - kruk [niezarejestrowany]
Antonina A. Grigori - lis [niezarejestrowany]
Credence Selwyn - kot [zarejestrowany]


Jasnowidzenie

Jasnowidz rodzi się z tą umiejętnością, często nie zdając sobie z tego sprawy. Potrafi przepowiadać przyszłość (przepowiednie jasnowidzów przechowywane są w Departamencie Tajemnic); odkrywać przeszłość (np. dotykając jakiegoś przedmiotu lub osoby potrafi stwierdzić, co się z nią działo); lub samorzutnie przepowiadać, co się z kimś lub czymś stanie (najczęściej nie jest w stanie powiedzieć, kiedy to się stanie lub czy już się stało).
Jasnowidzenie nie jest tym samym, co wróżenie z kart, gwiazd czy fusów i nie można się go nauczyć.
Nie wiadomo, czy jasnowidzenie jest dziedziczne, jednak znane są przypadki, kiedy pojawiało się ono w kilku pokoleniach tej samej linii krwi.

imię i nazwisko  - wolne
Hannah Macmillan - wizje pojawiają się podczas snu, dotyczą najczęściej nieszczęść, wyczuwa również aurę i nastrój osoby, gdy ją dotknie
Edward Jones - ma wizje przeszłości po dotknięciu przedmiotu lub czyjegoś ciałaMetamorfomagia

Umiejętność wrodzona, nie można się jej nauczyć. Polega na dowolnej zmianie swojego wyglądu siłą woli - nie są do tego potrzebne żadne zaklęcia. Nie może też zmieniać wyglądu innych - wyłącznie swój.
Metamorfomag może zmieniać wiek, płeć, kształt nosa, twarzy... wszystko, oprócz głosu i koloru oczu. Aby to zrobić, czarodziej musi się skupić na zmianie, jaką chce osiągnąć, jednak jego wygląd może również zmienić się samorzutnie pod wpływem emocji: smutku, złości, radości itp. Na tego typu zmiany czarodziej nie ma wpływu.
Umiejętność ta spotykana jest bardzo rzadko i nie jest dziedziczna.
Metamorfomag może utracić zdolności pod wpływem bardzo silnie traumatycznych przeżyć.

Jacqueline Selwyn
Dahlia Thorntown
imię i nazwisko - wolne


Oklumencja i legilimencja

Umiejętność nabyta, choć rzadko spotykana (zalicza się do trudnych dziedzin magii).
Legilimenta potrafi wniknąć w umysł przeciwnika i odkryć jego myśli. Nie słyszy ich jako wypowiadane w czyjejś głowie zdania, może również różnie je interpretować, ponieważ to, co tam znajduje, to wspomnienia. Im silniejszy legilimenta, tym więcej wspomnień jest w stanie odnaleźć, jednak zawsze istnieje możliwość błędnego ich odczytania.
Aby "włamać się" do czyjegoś umysłu, należy wycelować w niego różdżkę i rzucić zaklęcie, którego formuła brzmi legilimens.
Oklumenta potrafi bronić się przed atakami legilimenty, ćwicząc umysł i zamykanie go przed światem. Nie ma tu konkretnego zaklęcia, potrzebna jest duża siła woli. Powodzenie oklumencji i legilimencji zależy od umiejętności i siły woli przeciwników.
Obie umiejętności nie muszą występować razem - można znać się np. jedynie na oklumencji.

WAŻNE! Przed pierwszym użyciem każdej z tych umiejętności należy wykupić ją w sklepie!

Severus Snape - legilimenta i oklumenta - wolne
Lord Voldemort - legilimenta i oklumenta
Gellert Grindelwald - legilimenta i oklumenta
Dalien Ellis - legilimenta i oklumenta
Liam Ellis - legilimenta i oklumenta
Percival Lestrange - oklumenta
Jonathan Rosier - oklumenta
Benjamin Blishwick - legilimenta
Matthew Selwyn - oklumenta
Max Yaxley - legilimenta (w trakcie nauki) i oklumenta
imię i nazwisko - wolnePotomkowie wili

Zdarzają się niezwykle rzadko, zwykle na terenach Europy Wschodniej, gdzie wile występują najczęściej. Nie są to jednak przyjazne ludziom stworzenia, więc rzadko zdarza im się z nimi łączyć.
Wile są magicznymi istotami podobnymi do ludzi. Mamią wędrowców na bagna swoim śpiewem, bawi je zwodzenie mężczyzn i zabijanie ich. Kiedy mamią, jawią się jako przepiękne, jasnowłose, zwiewne i blade dziewczyny, trochę przypominające duchy Białych Dam. Kiedy jednak się zdenerwują, zamieniają się w krwiożercze, zębate potwory.
Ich potomkowie (najczęściej płci żeńskiej) są po części ludźmi, po części wilami, dziedziczą niektóre z ich cech. Nie zmieniają się w krwiożercze potwory, jednak mogą mieć charakter, przypominający trochę podwójną osobowość. Z jednej strony piękni, delikatni i powabni, potrafią nagle wybuchnąć i zaatakować. Nie potrafią śpiewać jak wile, jednak zdarza się, że mogą rzucać urok podobny temu, jak rzucają ich przodkinie: mamią mężczyzn, sprawiają, że ci robią, co potomek wili chce (siła uroku zależna jest od siły woli atakowanego oraz od odległości pokoleniowej potomka od wili).
Męscy potomkowie zdarzają się bardzo rzadko, a jeśli nawet się zdarzą, mają androgyniczną urodę, wyglądają bardziej jak dziewczyny i ich urok również działa jedynie na mężczyzn.

Regina Goyle
imię i nazwisko - wolne


Wilkołactwo
Wilkołactwo - podobnie, jak wampiryzm - może być dziedziczne lub wrodzone. W każdą pełnię księżyca ugryziona osoba przemienia się w żądnego krwi potwora, który nie potrafi nad sobą zapanować i atakuje ludzi, najczęściej ich zagryzając. Jeśli jednak nie zabije ofiary, ta staje się wilkołakiem (podobnie, jak dzieci wilkołaka będą również wilkołakami).
Zdarzają się (choć bardzo rzadko) przypadki, kiedy wilkołaki potrafią nad sobą panować, jednak jedynie na tyle, żeby nie zabić. Znany jest przypadek jednego wilkołaka, który specjalnie atakuje dzieci, by przemieniać je w sobie podobne istoty - działa on na rzecz Lorda Voldemorta.
Wilkołaki nie atakują jednak zwierząt - te są przy nich bezpieczne. Rzucają się tylko na ludzi.

Fenrir Greyback - wolne
Remus Lupin - do przejęcia
imię i nazwisko - wolne


Wężoustość

Wężoustym nazywa się czarodzieja, który potrafi rozmawiać z wężami i zna ich mowę. Bardzo rzadka zdolność, dziedziczna; znany był z niej Salazar Slytherin. Nie można się tego nauczyć, można się tylko z tym urodzić, a zdolność ta kojarzona jest z czarną magią. Wężouści nie są dobrze traktowani wśród innych czarodziejów, dlatego zwykle kryją się z tą zdolnością. Istnieje podejrzenie, że jedynie Slytherin i jego potomkowie (choć nie wszyscy) ją posiadają.

Genetyka zamknięta


Lord Voldemort
Vesna Bagnold


Deathly Hallows
Deathly Hallows

Punkty : 20

https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach