przybornik
Mistrz Gry - jak działa?

Mistrz Gry - jak działa?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Mistrz Gry - jak działa? Empty Mistrz Gry - jak działa?

Pisanie by Deathly Hallows Sro Lis 30, 2016 8:39 pm

Jak działa Mistrz Gry?


Na naszym forum postaciom są przydzielane zadania od Mistrza Gry (w tym wypadku za takie zadania należy również uznać te od postaci specjalnych: Albus Dumbledore, Lord Voldemort, Gellert Grindelwald, Minister Magii i szef Biura Aurorów, nawet jeśli jest on w danym momencie prowadzony przez gracza jako normalna postać). Najczęściej otrzymują je Śmierciożercy, członkowie Zakonu Feniksa oraz aurorzy jako postacie najbardziej zaangażowane w wojnę, jednak może się czasem zdarzyć, że jakieś zadanie od MG dostanie również ktoś inny - w ten sposób staramy się, aby ogólna fabuła forum dotyczyła każdego i aby wydarzenia miały wpływ na życie wszystkich postaci. Można też o takie zadanie poprosić w tym temacie.
W związku z powyższym prosimy o przemyślenie decyzji o przyłączeniu postaci do Śmierciożerców, Zakonu bądź aurorów, ponieważ wiąże się to właśnie z wykonywaniem zadań, a także zebraniami danej grupy, w których powinno się aktywnie uczestniczyć.
Deathly Hallows jest forum, gdzie toczy się wojna, a należenie którejś z trzech wyżej wymienionych grup oznacza faktycznie aktywny udział w walce. Nie zawsze istnieje możliwość wyboru, czy ktoś ma ochotę narażać swoją postać na niebezpieczeństwo, czy nie. Staramy się zachować klimat zagrożenia i sprawić, by i gracze poczuli dreszczyk emocji, pewien niepokój o to, czy ich postaci nic się nie stanie, czy wszystko będzie w porządku. Bycie Śmierciożercą oznacza, że w każdej chwili, przez jakąś nieprzewidzianą sytuację, można zostać zdemaskowanym i ściganym bądź wysłanym do Azkabanu. Bycie aurorem oznacza, że można zostać ciężko poranionym albo nawet zabitym przez Śmierciożerców. Bycie uzdrowicielem oznacza, że można nagle mieć pełne ręce roboty, ponieważ gdzieś wybuchły zamieszki i teraz jest dużo rannych, a wszyscy są sprowadzeni do Munga. Nie zawsze można wybrać sobie po prostu spokojne, niewiele znaczące dla szerokiej fabuły forum, rozgrywki indywidualne; czasem trzeba wziąć udział w ogólnych wydarzeniach, ponieważ mają one wpływ na każdego.
W zakładkach obok znajdziecie opis, czym są zdania od MG, a czym eventy i z czym to się je.


Zadania

Można je również nazwać tak naprawdę rozkazami, ponieważ nie są opcjonalne. Należy je wykonywać, a nie wykonanie zadania bez usprawiedliwienia fabularnego bądź prywatnego skutkuje konsekwencjami fabularnymi i odebraniem części punktów, zgodnie z rozpiską w systemie punktowym.
Takie zadania są rozsyłane na PW do konkretnych postaci, jednak należy je traktować jako posty fabularne. Są pisane jako wiadomość od postaci do postaci i takim tonem, jakim dana postać (Voldemort, Dumbledore bądź szef aurorów) zwróciłaby się do postaci gracza, gdyby zlecanie danego zadania było rozgrywane fabularnie - tak też należy takie wiadomości traktować, nie są bowiem od gracza do gracza. Zwykle są to rozkazy stawienia się w jakimś miejscu i wykonania konkretnego zadania (np. atak na inną postać bądź ochrona jakiegoś obiektu, czasem zadania mogą jednak przybrać inny charakter). Zazwyczaj nie są do natychmiastowego wykonania, a czas na ich realizację jest od jednego rozsyłania zadań do następnego (średnio raz w miesiącu fabularnym). To dużo czasu, więc nie obowiązuje usprawiedliwienie, że się nie mogło (chyba, że kogoś nie było na forum przez kilka realnych miesięcy, bo wyjechał, był chory albo miał za dużo pracy). Niewykonanie takiego zadania skutkuje odjęciem punktów.
Są jednak również zadania do wykonania natychmiast (np. stawienie się na jakimś wydarzeniu bądź chociażby stawienie się na wezwanie przywódcy w wyznaczonym miejscu) - wtedy istnieje możliwość odmówienia wykonania takiego zadania, jeśli się w danym momencie nie ma możliwości wykonania go z tego czy innego powodu osobistego (np. zbliżająca się nieobecność). Należy w takim wypadku zgłosić to MG albo administracji, jednak nie zostanie takie usprawiedliwienie wzięte pod uwagę, jeśli w tym samym czasie gracz będzie bezproblemowo rozgrywał z innymi swoje prywatne rozgrywki.
Takie zadania zwykle są mini-eventami, jednak dla nich nie ma możliwości wpisania się i wyboru, czy ktoś chce wziąć udział, czy nie. Są przydzielane z góry konkretnym postaciom.


Wtrącenia

Może się zdarzyć (choć na naszym forum dzieje się tak rzadko - poza rozgrywkami, gdzie trwają walki i Mistrz Gry powinien w nich uczestniczyć), że Mistrz Gry bez pytania wtrąci się w jakąś rozgrywkę i napisze w niej post z opisem jakiegoś nieprzewidzianego wydarzenia. Nie wolno takiego postu MG zignorować i właściwie można go uznać za rodzaj zadania z kategorii opisanej wyżej.


Zebrania

Traktujemy je jako eventy, są ogłaszane co najmniej kilka dni przed zebraniem i obowiązkowe dla danej grupy (aurorzy, Śmierciożercy Zakon Feniksa). Oczywiście, może się zdarzyć, że któryś gracz nie ma w danym momencie możliwości pojawienia się na zebraniu - wtedy wpisuje taką informację w temacie z ogłoszeniem. Jednak opuszczenie trzech lub więcej zebrań swojej grupy skutkuje konsekwencjami fabularnymi (przywódca danej grupy może wezwać taką osobę do siebie i pytać dokładnie, o co chodzi i dlaczego tak się dzieje, a także wyciągnąć wobec tej postaci konsekwencje) lub technicznymi (odjęcie punktów). Prosimy również o aktywny udział w zebraniach - o to, żeby postacie się na nich odzywały, a gracze - pisali posty, nie tylko o tym, że ich postać milczy, bo nie ma nic do powiedzenia. Zebrania - podobnie, jak wszystkie inne eventy i zadania - służą pchnięciu fabuły do przodu i są istotnym elementem gry na forum. Na zebraniach jest ustalany dalszy plan działania grupy lub organizacja jakichś jej akcji.
Zebrania odbywają się mniej więcej raz w miesiącu fabularnym (raz na dwa-trzy miesiące czasu rzeczywistego). W specjalnych okolicznościach może zostać nagle zwołane zebranie, jednak zdarza się to rzadko.


Eventy

Są duże i małe eventy, dostępne dla każdego bądź jedynie dla osób, które mają związek z danym miejscem lub zawodem. Mogą to być różnego rodzaju imprezy, loterie itp. Najczęściej o takich wydarzeniach jest informacja w Dziale Mistrza Gry, w Wydarzeniach - wtedy każdy, kto ma ochotę przyjść, może się wpisać na listę; nie zawsze jednak jest to obligatoryjne (czasami można się wpisać na listę, a nie przyjść, a czasem można się nie wpisać, a i tak przyjść. Każde ogłoszenie o wydarzeniu zawiera informację, czy po wpisaniu na listę należy wziąć udział w wydarzeniu, ponieważ będzie zaplanowane coś konkretnego dla każdego, kto się zgłosi, czy nie).


Deathly Hallows
Deathly Hallows

Punkty : 20

https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach