przybornik
O forum

O forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

O forum Empty O forum

Pisanie by Deathly Hallows Pon Sty 16, 2017 3:28 pm

O forum

Forum Deathly Hallows powstało z myślą o wciągnięciu w akcję jak największej liczby użytkowników: założenie jest takie, by każda postać miała swój udział w ogólnej fabule lub żeby w ten czy inny sposób dotknęły ją sprawy związane z fabułą forum. Dlatego też nie ma tu możliwości braku zgody na ingerencję Mistrza Gry. Dlatego zakładamy, że każdy może się wtrącić w każdą rozgrywkę, jeśli tylko zechce. Dlatego też czasem Mistrz Gry (lub postać specjalna, którą również należy uważać za Mistrza Gry) rozdaje innym postaciom zadania, np. polegające na wtrąceniu się w rozgrywki. Chodzi o urozmaicenie ich oraz o to, żeby forum nie stało się typowym second lifem. Trwa tutaj wojna; administracji więc zależy na tym, by każdy odczuł jej atmosferę. Żeby rozgrywki nie polegały tylko na nawiązywaniu wzajemnych relacji (oczywiście te są bardzo ważne, jednak na tym forum nie najważniejsze), ale również na tym, by poszczególne postacie mogły odczuć skutki wojny na własnej skórze. Dlatego też może się zdarzyć, że nagle w przyjemną, nic nie znaczącą rozmowę wtrąci się Mistrz. Może się zdarzyć, że w taką rozmowę wtrąci się inna postać - z własnej inicjatywy, bądź z polecenia Mistrza. Bardzo prosimy o nie złoszczenie się o takie rzeczy, tylko o przyjmowanie ich jako naturalny bieg rzeczy: wszak w rzeczywistości też nie wszystko idzie po naszej myśli, a zwykłą rozmowę zawsze może przerwać jakieś zdarzenie.

Bardzo również prosimy, aby gracze pragnący stworzyć postacie aurorów, Śmierciożerców lub członków Zakonu Feniksa angażowali się w grę. Oczywiście rozumiemy, że każdy ma również życie prywatne, jednak prosimy takie postacie o aktywność na zebraniach i w wykonywaniu zadań zleconych przez ich przełożonych: Albusa Dumbledore, Lorda Voldemorta oraz Charlesa Schacklebolta. Zebrania oraz zadania mają na celu zarówno urozmaicenie Waszych rozgrywek, jak również - pchnięcie fabuły do przodu. Bez Was nie będziemy w stanie przygotowywać eventów oraz utrzymać klimatu, jesteście nam potrzebni!

Jeżeli z powodów prywatnych nie jesteście w stanie wziąć udziału w którymś zebraniu bądź evencie, do którego zostaniecie zaangażowani z racji zawodu lub przynależności - bardzo prosimy o taką informację albo w temacie z ogłoszeniem o zebraniu/evencie, albo w nieobecnościach. Bardzo jednak prosimy, by nie zdarzało się to nagminnie: jeżeli masz mało czasu na forum i wiesz, że nie możesz się angażować w wiele dużych akcji, prosimy o przemyślenie tego, czy rzeczywiście chcesz być aurorem, Śmierciożercą, członkiem Zakonu; a jeśli tak - czy jesteś w stanie napisać przynajmniej jeden post na 48 godzin w eventach lub zebraniach.

Zwykle jest tak, że eventy nie są prowadzone równocześnie z zebraniami: te dotyczą zwykle właśnie eventów i tego, co się na nich stało. Nie musisz się więc martwić, że będzie jednocześnie event i zebranie, a w dodatku jeszcze masz "prywatne" rozgrywki i kiedy Ty to wszystko ogarniesz. Spokojnie - mamy na uwadze fakt, że nie każdy spędza cały czas przed komputerem, a chciałby pograć również zwykłe rozgrywki, nie wnoszące nic do fabuły całego forum.

Ze względu jednak właśnie na to, że postacie aurorów, Śmierciożerców i członków Zakonu, a w przyszłości (kiedy będzie ich więcej) również rebeliantów i zwolenników Grindelwalda są ważne fabularnie i ich działania mają duży wpływ na rozwój fabuły, prosimy o aktywność. Nie - o spędzanie całego czasu na forum, ale o angażowanie się w jego życie przynajmniej na poziomie jednego posta na zebraniu/evencie na 48 godzin.

Prosimy również nie zniechęcać się tym, że istnieje na tym forum możliwość uśmiercenia postaci bądź posłania jej do Azkabanu - takie rzeczy zdarzają się rzadko, zawsze muszą się odbywać pod okiem administracji i za każdym razem staramy się najpierw znaleźć inne wyjście z danej sytuacji. Śmierć lub osadzenie postaci w areszcie jest ostatecznością, kiedy nie ma innego logicznego wyjścia.
Osadzenie postaci w areszcie lub nawet w Azkabanie niekoniecznie również musi oznaczać koniec gry tą postacią, ponieważ zawsze istnieje możliwość, że dana postać zostanie z tego aresztu lub Azkabanu wyciągnięta.
Deathly Hallows
Deathly Hallows

Punkty : 20

https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach