przybornik
Różdżki

Różdżki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Różdżki Empty Różdżki

Pisanie by Deathly Hallows Sro Lis 30, 2016 11:17 pm

Różdżki

O różdżkach

Każdy czarodziej ma tylko jedną różdżkę. Inne - pożyczone, odebrane nie w sposób magiczny, ukradzione - nie będą działały poprawnie i taki czarodziej ma obniżone szanse na powodzenie zaklęcia.

Nową, działającą poprawnie różdżkę można:
  • kupić w sklepie z różdżkami (pod warunkiem, że stara została zniszczona lub odebrana w magicznym pojedynku - czarodziej został rozbrojony zaklęciem). Wtedy należy również wydać punkty za zakup nowej różdżki. Kupić ją można fabularnie zgłaszając się w sklepiku Mistrza Gry i rozgrywając to ze sprzedawcą w sklepie z różdżkami) lub jedynie zgłaszając się po punkty, a w kolejnej grze jedynie wspomnieć, że było się w sklepie z różdżkami.
  • odebrać innemu czarodziejowi w magicznym pojedynku, rozbrajając go zaklęciem (nie trzeba wtedy wydawać punktów w sklepiku Mistrza Gry). Odebrana w ten sposób różdżka będzie działać jedynie wtedy, kiedy utraciło się starą w jakikolwiek sposób i nie w tym samym pojedynku (np. Amos odebrał różdżkę Avery'emu i się z nią deportował. Avery odebrał różdżkę Amosowi, ale nie magicznym sposobem, więc ta różdżka nie działa poprawnie, ale udało mu się magicznie rozbroić Syriusza, więc od teraz różdżka Syriusza należy do Avery'ego i jego słucha).

Dopóki stara różdżka jest zdatna do użytku i nie została odebrana w sposób magiczny, nie można kupić nowej w sklepie. Nawet jeżeli utraciło się ją permanentnie, ale nie została zniszczona - trzeba nową zdobyć w pojedynku, rozbrajając innego czarodzieja. Tylko wtedy zyska się nową, w pełni sprawną i posłuszną różdżkę.

Każda różdżka jest inna, nie ma dwóch identycznych. Z poniższych wybraliśmy najbardziej popularne drewno, rdzenie i długości, z których można tworzyć kombinacje, jednak można również użyć innego drewna lub rdzenia - nie zawartego w spisie. Rdzenie jednak muszą pochodzić od magicznych stworzeń.


Drewno

Angielski Dąb - charakteryzuje się potężną intuicją, a czarodzieje w nią wyposażeni dobrze czują się w świecie fauny i flory magicznej.

Akacja - ciężko znaleźć odpowiedniego czarodzieja, któremu różdżka z akacji nie odmówi posłuszeństwa. Kiedy jednak różdżka trafi do odpowiedniej osoby, dzięki właściwościom pozwoli jej odpowiednio wykorzystywać magiczne zdolności. Czerwone oraz białe kwiaty akacji są symbolem dualizmu życia i śmierci. Różdżki akacjowe są wyjątkowo trwałe, ale też nie nadają się za dobrze do walki.

Berberys - różdżki z berberysu są dosyć kapryśne i dlatego potrzebują stanowczych właścicieli. Na początku ich użytkowania mogą odmawiać wykonywania niektórych poleceń, ale jeśli czarodziej wykaże się wystarczająco silną wolą, stanie się ona idealną różdżką do rzucania zaklęć i uroków. Jest także bardzo lojalna i nigdy nie będzie służyć nikomu poza swoim pierwszym właścicielem.

Brzoza - różdżka zrobiona z tego drewna nie jest przywiązana do swojego właściciela, może go w każdej chwili zmienić. Najbardziej pasujący z rdzeni to włos z ogona testrala. Ich posiadaczami są głównie najbogatsi. Same różdżki najczęściej mają wykwintne zdobienia i są bardzo dobre do magicznych pojedynków. Doskonała do zaklęć ofensywnych, ale może zawieść przy obronie.

Buk - bukowe różdżki trudno dopasować do odpowiedniego czarodzieja - dobrana niewłaściwie nie ma wystarczającej mocy magicznej, zaś odpowiednio dobrana okazuje się być bardzo subtelna. Często badana przez wytwórców różdżek. Magicznymi cechami buku jest pomoc udzielana czarodziejowi w osiąganiu celów oraz spełnieniu życzeń poprzez obdarzenie danej osoby darem uporządkowania.

Cedr - właściciele różdżki wykonanej z cedru odznaczają się lojalnością i niezwykłą siłą charakteru. Dobrze dobrana wyposaża właściciela w odpowiednią broń w trakcie pojedynków czarodziejów. Różdżka ta pomaga także w wydobyciu potencjału z jej właściciela.

Cis - różdżki te należą do rzadszych. Mają szczególnie mroczną i przerażającą reputację, jeśli chodzi o pojedynki i wszystkie rodzaje przekleństw. Nieprawdą jest jednak, że czarodzieje posługujący się tą różdżką przyciągają czarną magię. Ich posiadacze w historii odznaczali się wielkością zarówno czynów złych, jak i bohaterskich. Magicznymi aspektami była siła, sprężystość, życie i śmierć, czasami nazywany jest drzewem nieśmiertelności. Jeśli różdżka z cisu zostanie pochowana razem z czarodziejem, kiełkuje i pilnuje w ten sposób grobu swego właściciela.

Czarny Bez - jedyna znana różdżka wykonana z czarnego bzu była legendarnym Insygnium. Można więc wnioskować, że drewno, z jakiego została wykonana, posiadało imponującą moc.

Czarny Orzech – nie należy do łatwych do opanowania. Dramatycznie traci moc, jeśli jej właściciel dopuści się jakiejkolwiek formy samooszukiwania. Jeśli czarownica bądź czarodziej nie chce lub nie jest w stanie być uczciwy wobec siebie i innych, różdżka nie działa prawidłowo. Dopasowana do uczciwego i świadomego właściciela staje się jednak najbardziej lojalną i imponującą różdżką.

Czerwony Dąb – doskonała różdżka do pojedynków czarodziejskich. Jej posiadacz to czarodziej bystry, dobry i zdolny, często także jest autorem zaklęć. Różdżki z czerwonego dębu są również bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym.

Cyprys – właściciel różdżki wykonanej z cyprysu to czarodziej odważny, śmiały i ofiarny, taki, który nie zawahałby się oddać życie w razie potrzeby.

Dąb - drzewo cechuje się magicznymi cechami pomagającymi osiągać wyższe płaszczyzny zrozumienia i świadomości. Pomaga w ukształtowaniu świadomości w formy odpowiednie do prac magicznych.

Dereń - różdżki wykonane z tego drewna mają ekscentryczną i figlarną naturę. Najlepiej pasują do czarodziejów, którzy są w stanie zapewnić im spory zakres emocji i rozrywki. W połączeniu z odpowiednim czarodziejem jest sprytna, pomysłowa i zdolna do wykonywania niemal wszystkich zaklęć. Najczęściej jednak odmawiają wykonywania zaklęć niewerbalnych i są dość hałaśliwe.

Dziki bez - główną magiczną cechą dzikiego bzu była ochrona przed czarami. Niezbyt często używane jako surowiec do wytwarzania magicznych różdżek.  

Głóg - różdżki z głogu są złożone i intrygujące w naturze, podobnie jak pasujący do nich właściciele. Różdżki te są bardzo przydatne do magii leczniczej, ale także do rzucania klątw. Głóg nie jest łatwy do opanowania, ma także pewną wadę: nieumiejętne rzucenie zaklęcia odbija je rykoszetem we właściciela.  

Grab - wybiera właściciela utalentowanego, z pasją tak silną, że można nazwać obsesją, która zazwyczaj jest realizowana. Różdżka ta bardzo szybko dostosowuje się do swojego właściciela i jest tak spersonalizowana, że inni, używając jej, nie będą w stanie wyczarować wiele, a będą mieli kłopot z nawet najprostszym zaklęciem. Różdżki te odmówią także działania sprzecznego z wewnętrznym kodeksem honorowym ich właściciela. Są szczególnie dopracowane.

Gruszka - różdżki te pasują najlepiej do serdecznych, mądrych i hojnych czarodziejów. Jej posiadacze zazwyczaj są popularni i szanowani. Mają wspaniałą moc magiczną i są niezwykle odporne.  

Heban - różdżki o tym drewnie najlepiej pasują do ludzi którzy mają odwagę być sobą, nie zmieniają się pod wpływem otoczenia.

Hikora (Orzech biały) - magiczne cechy hikory to wytrwałość. Pasuje do tych, którzy wytrwali w swych przekonaniach i wierze, swymi wyczynami ukazując, iż dobrze z nich korzystają.

Jabłoń - różdżki wykonane z jabłoni nie należą do częstych. Ich właściciele są osobami obdarzonymi szczególnym urokiem osobistym i dążą do wysokich celów i ideałów, ponieważ różdżka ta nie jest najodpowiedniejsza do czarnej magii. Posiadacz tej różdżki często ma duże zdolności do porozumiewania się językiem innych istot.

Jałowiec - różdżki te nie należą do popularnych. Mają ogromną moc magiczną lecz tylko w rękach odpowiedniego czarodzieja, w innym przypadku są prawie bezużyteczne. Ich właściciele są niezwykle kreatywni, a podstawą ich mocy jest wyobraźnia, dlatego są w stanie dokonać rzeczy zdumiewających i wielkich. Idealna do transmutacji i zaklęć niewerbalnych. Ich wadą jest brak odporności na wilgoć i wodę.

Jarzębina - różdżka szczególnie przydatna do obrony. Zaklęcia obronne, które wyczaruje, są szczególnie silne i trudne do złamania. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja o czystym sercu, który nie para się czarną magią.

Jawor - różdżka ta jest najbardziej efektywna, kiedy doświadcza nowości, a najmniej efektywna, kiedy zajmuje się jedynie prozaicznymi czynnościami. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja ciekawego, witalnego i żądnego przygód, chętnego do nauki i nowych wrażeń.

Jesion - różdżka z tego drewna określana jest mianem upartej. Jej właściciel musi posiadać odwagę, upór, jednocześnie nigdy nie będąc aroganckim półgłówkiem. Istnieje przesąd, że różdżki te nie powinny być przekazywane do innych rąk, ponieważ tracą swą moc.

Jodła – różdżka wykonana z jodły jest bardzo silna w rękach swojego prawowitego właściciela, ale traci moc niemal całkowicie przekazana innemu czarodziejowi. Najbardziej odpowiednie dla czarodziejów skupionych i o silnej woli. Różdżki te są znakomite do transmutacji.

Kasztan – bardzo ciekawe, wielopłaszczyznowe drewno, którego właściwości różnicuje rdzeń oraz jej właściciel. Najbardziej pasuje do tych czarownic i czarodziejów, którzy radzą sobie z magicznymi zwierzętami i zielarstwem oraz są naturalnymi lotnikami.

Klon - posiadacz tej różdżki nie jest domatorem, ale najczęściej turystą i badaczem przyrody. Lubią nowe wyzwania, przygody, zmiany otoczenia. Są ambitni. Dobrze dobrana różdżka będzie równie ambitna, a także coraz bardziej lojalna i oddana. Niedopasowana zaś będzie działać słabo, ciężko i nijako.

Leszczyna - istnieje pogląd, że jest to wrażliwa różdżka, która odzwierciedla stan emocjonalny właściciela. Najlepiej nadaje się dla czarodziejów, którzy rozumieją i mogą zarządzać własnymi uczuciami. Posiadacze tej różdżki powinni być bardzo ostrożni w kontaktach z nią, jeśli stracili cierpliwość bądź czują się rozczarowani, ponieważ wchłonie ona tę energię i może wyładować ją później, w nieodpowiedni i niepożądany sposób. Różdżka ta jest jednak bardzo zręczna i oddana właścicielowi do tego stopnia, że po jego śmierci najczęściej nie nadaje się do użycia przez innych. Różdżki te mają także zdolność do rozpoznawania źródeł wody, także tych podziemnych.

Lipa - magiczną cechą tego drewna była przyjaźń.

Mahoń - dla okrutnych czarodziejów, nie mających skrupułów.

Modrzew – uważane za atrakcyjne i potężne oraz wszczepiające właścicielom odwagę i zaufania różdżki te są bardzo pożądane. Dopasowanie odpowiedniego czarodzieja do tej różdżki nie jest jednak proste, tak samo jak jej obsługa. Źle dopasowana nie pozwoli właścicielowi rozwinąć talentu i wykorzystać potencjału.

Olcha – różdżka z drewnem olchy nadaje się idealnie do magii niewerbalnej, która jest trudną dziedziną magii i dlatego przyjęło się, iż różdżkę tę posiadają czarodzieje obdarzeni dużą mocą magiczną. Różdżka z olchy jest lojalna swemu właścicielowi i pomocna.

Osika – jakość drewna osiki jest ceniona przez wszystkich wytwórców różdżek ze względu na jej podobieństwo do kości słoniowej oraz wybitny potencjał magiczny. Posiadacze tychże różdżek są osobami zdecydowanymi i są znakomici w pojedynkach. W osiemnastowiecznym Klubie Pojedynków klubowicze posiadali tylko różdżki wykonane z osiki.

Orzech włoski – magicznymi cechami orzecha włoskiego była płodność, urodzaj oraz pomoc w odkrywaniu ukrytej mądrości.

Ostrokrzew – rodzaj rzadkich różdżek, tradycyjnie uważanych za ochronne. Działa najlepiej w rękach tych czarodziejów, którzy mogą potrzebować pomocy w przezwyciężaniu skłonności do gniewu czy zapalczywości. Często wybierają właścicieli, którzy angażują się w poszukiwania czegoś niebezpiecznego lub duchowego. Są to także różdżki mające dużą skłonność do zmiany właściwości zależnie od rdzenia – najtrudniej zespolić je z piórem feniksa, jednak jeśli się to uda, moc różdżki będzie wielka.

Sekwoja – uważa się, iż jest to różdżka przynosząca szczęście, dlatego popyt na nią jest zawsze duży. W rzeczywistości jednak, zdaniem wytwórców różdżek, to nie sama różdżka przynosi szczęście, a dopasowuje się do czarodziejów, których cechuje umiejętność wyjścia z tarapatów, dokonywania właściwych wyborów czy też dostrzegania dobrych stron w tych nawet niezbyt dobrych zdarzeniach. Połączenie tej różdżki z dopasowanym do niej czarodziejem daje mu duże możliwości ekscytujących osiągnięć.

Sosna - różdżka wykonana z tego drewna wybiera czarodzieja, który jest niezależnym indywidualistą, który może być postrzegany jako samotnik, ale intrygujący i tajemniczy. Różdżki te są najczęściej wykorzystywane twórczo i są dostosowane do nowych metod i czarów. Właściciel tej różdżki będzie najprawdopodobniej wieść długie życie, ponieważ nie zdarza się, aby posiadacze sosnowych różdżek umierali młodo. Idealnie nadaje się do magii niewerbalnej.

Świerk – różdżka ze świerku wymaga twardej ręki, ponieważ miewa własne pomysły. Najlepiej pasuje do czarodziejów śmiałych i z poczuciem humoru. Odpowiednio dobrana różdżka jest lojalnym pomocnikiem i zdolna jest do ekstrawaganckich czarów.

Tarnina – nietypowe drewno na różdżki. Jej właściciel odznacza się wojowniczym charakterem, co nie znaczy jednak, że praktykuje czarną magię (choć różdżka ta nadaje się do tej dziedziny magii doskonale). Różdżka z tarniny będzie lojalna i pomocna swemu właścicielowi, a ich powiązanie umocnią wspólne przeżycia. Różdżka ta jest popularna zarówno wśród praktykujących czarną magię, jak i wśród tych, którzy z nią walczą zawodowo (Aurorów).

Topola - różdżka o mocy jednolitej, charakteryzująca się siłą i spójnością. Pracuje najlepiej w rękach czarodzieja mającego wyraźną misję moralną.

Wawrzyn – powszechnie uważa się, że różdżką tą nie można wykonać niechlubnego aktu, jednak zdarzało się, i to najczęściej w poszukiwaniu chwały, że wykazywały potężną i niekiedy śmiertelną moc. Uważa się także, iż różdżki te są kapryśne, jednak nie jest to do końca sprawiedliwy osąd. Różdżka ta nie toleruje lenistwa u swojego właściciela.

Wiąz – różdżka wykonana z wiązu jest najbardziej odpowiednia dla czarodziejów czystej krwi lub takich, którzy wyznają tę filozofię. Różdżki te popełniają najmniej błędów czy też wypadków oraz jest zdolna do najbardziej wyrafinowanych zaklęć i uroków.

Wierzba - różdżka z tego drewna jest znana z uzdrawiającej mocy i zdolności do magii niewerbalnej. Najlepiej pasuje do czarodzieja o dużym potencjale.

Winorośl – różdżki te nie należą do popularnych. Posiadacze ich to ludzie, którzy poszukują większego celu. Różdżki te są bardziej wrażliwe pod względem dopasowania do odpowiedniego czarodzieja od innych. Zdarza się, że ukazują niezwykłe efekty już przy wejściu odpowiedniego czarodzieja do pomieszczenia, w którym znajduje się różdżka.

Wiśnia - różdżki z tego drzewa tworzy się rzadko i są one nacechowane dziwną mocą. Najbardziej popularne są w japońskiej szkole Mahoutokoro, gdzie studenci posiadający te różdżki mają specjalny prestiż. Posiadacz tejże różdżki, niezależnie od rdzenia, powinien wykazać się wyjątkowym opanowaniem oraz siłą umysłu.


Rdzeń

Igła szpiczaka - przypominające zwierzę zwykłego jeża. Jednakże bardzo nieufne, dlatego też różdżek z ich igłami nie znajduje się wielu. Najprostsze dla czarodziei z tym rdzeniem są zaklęcia zwykłe.

Kieł Widłowęża - najlepsze dla walczących z Czarną Magią  

Łuska Chimery - nie łatwo urwać wspaniałym chimerom łuskę z ogona, więc rdzeń ten nie jest jednym z najpopularniejszych. Ziejący ogniem potwór jest niebezpieczny i przewrotny. Różdżki z takim rdzeniem są kapryśne, jednak okiełznane pozwalają swoim właścicielom robić wielkie i często straszne rzeczy.

Łuska kappy - demony kappa zamieszkujące japońskie jeziora są wyjątkowo złośliwe i z przyjemnością topią kąpiących się ludzi. Różdżki z tym rdzeniem są bardzo pomocne dla wszystkich zielarzy i florystów. Bywają niezwykle przydatne przy zaklęciach transmutacyjnych. Najczęściej właściciele tych różdżek są tajemniczy i milczący. Rdzeń sprowadzany z Japonii.

Łuska ramory - srebrne ryby, żyjące w Oceanie Indyjskim. Są szanowane przez wielu czarodziei, dlatego tez zostało im przydzielone wiele praw. Osoba z różdżką posiadającą ów rdzeń ma się czym chwalić, gdyż jest ona rzadkością. Zaklęcia związane z wodą typu Bąblogłowy czy Glacius nie sprawiają problemu osobie z tym rdzeniem.

Łuska salamandry - każdy wie, że te jaszczurki rodzą się z ognia i żyją póki płomień z ich ogniska nie zgaśnie. Ich krew ma właściwości lecznicze oraz wzmacniające. Osoby, które mają w swoich różdżkach ów rdzeń bardzo łatwo i wręcz perfekcyjnie wychodzą wszelakie zaklęcia lecznicze.

Łuska wsiąkiewki - sprytna jaszczurka potrafiąca się zmniejszać w oka mgnieniu. Nie tylko jej skóra jest wykorzystywana w magicznym przemyśle, ale także same łuski. Dość popularny rdzeń ze względu na popularność gada. Zaklęcia dotyczące transmutacji najlepiej wychodzą osobie z tym rdzeniem.

Łuska qilina - rdzeń naznaczony wielkim dobrem. Posiadacze tych różdżek mają talent w posługiwaniu się białą magią. Qiliny pojawiają się jedynie wśród ludzi uczciwych i żyjących w harmonii. Rdzeń sprowadzany z Azji.

Pióro dirikraka - nieczęsto spotykany rdzeń (aczkolwiek nie jest on rzadki). Czarodziej, który posiada w różdżce takie pióro o wiele lepiej radzi sobie z teleportacją, dzięki samej zdolności tych nielotów. Także zaklęcia przemieszczające nie sprawiają mu większych trudności.

Pióro Feniksa - jest to najrzadszy rodzaj. Do stworzenia różdżki pozyskuje się pióro feniksa. Różdżki te wykazują dużo własnej inicjatywy i czasem działają z własnej woli. Są to różdżki najtrudniejsze do oswojenia i personalizacji, a dopasowanie do odpowiedniego czarodzieja nie jest łatwe. Są lojalne wobec swoich właścicieli, ale na tę lojalność czarodziej musi sobie zapracować.  

Pióro lelka wróżebnika - osoby posiadające ten właśnie rdzeń w swoich różdżkach z pewnością będą dobre z wróżbiarstwa, a przynajmniej ich intuicja jest bardziej wyostrzona niż u innych. Jego rozdzierającego serce krzyku nikt nie potrafi znieść. Dlatego też wszelkie zaklęcia ogłuszające, paraliżujące i ogłupiające osoby z różdżką, w której owe pióro jest rdzeniem uczą się bardzo szybko.

Pióro memortka - osoba posiadająca różdżkę z piórem tego ptaszka z pewnością nie ma najmniejszych problemów z pamięcią. Są to pamiętliwe różdżki, które bardzo niechętnie zmieniają właściciela. Nie ufają obcym, dzięki czemu jeśli czarodziejowi zostanie skradziona różdżka, można mieć gwarancje, że nie przeciwstawi się swojemu właścicielowi, a w rękach złodzieja będzie działać wręcz fatalnie. Wszelakie zaklęcia związane z pamięcią, czy zawierające długie formułki osób z tym rdzeniem są najsilniejsze.

Pióro pegaza - rdzeń popularny we francuskich szkołach, wybiera na ogół kobiety o czystym sercu, woli życia i determinacji. Uznawany za witalny symbol, a także symbol walki o coś więcej niż tylko własne dobro. Dobra do zaklęć i eliksirów.

Popiół z Popiełka - rdzeń trudny do umieszczenia w różdżce. Z powodu krótkiej żywotności Popiełka moc tych rdzeni bywa niestabilna. Potrzeba silnej osobowości, by dobrze praktykować magię z taką różdżką. Okiełznana jednak bywa zaskakująco silna.

Pióro z ogona gromoptaka - używany jako rdzeń przez Amerykańskiego twórcę różdżek Shikoba Wolfe. Różdżki Wolfe'a były silne i dobre do transmutacji, ale trudne do opanowania.

Róg garboroga - silny rdzeń z rogu silnego zwierzęcia. Różdżki z tym rdzeniem służą swoim właścicielom przez długie lata, wcale nie tracąc swojej mocy. Idealna do rzucania skomplikowanych zaklęć i klątw.

Róg jednorożca - trudno znaleźć posiadaczy takich różdżek. Osoby posiadające ten cenny rdzeń są nieśmiałe, lecz mają dobre i szlachetne serce. Dlatego też zaklęcia obronne to dla nich pestka.

Skrzydło chochlika kornwalijskiego - rdzeń ze skrzydła tego złośliwego stworzonka sprawia, że i różdżki te bywają bardzo złośliwe. Posiadacze ich są niepokonani w płataniu figli. Niezbyt rzadki rdzeń, jednak bardzo rzadko ktoś potrafi się taką różdżką dobrze posłużyć. Mniej utalentowani czarodzieje często padają przez to ofiarą własnych zaklęć.

Szpon Hipogryfa - różdżka o tym rdzeniu jest wierna swojemu właścicielowi. Zdarza się jednak, że płata figle. Podobnie jak zwierzęta, do których należały szpony bywa zdystansowana i nie do końca można przewidzieć co się wydarzy. Czarodziej naprawdę musi chcieć rzucić urok, zaklęcie czy klątwę by to miało swoją prawdziwą siłę, w przeciwnym razie wszystko zakończy się fiaskiem. Właściciele różdżek z tym rdzeniem zazwyczaj są niezwykle wyniośli i inteligentni. Przystosowane do szybkiego rzucania zaklęć, idealnie sprawdza się podczas pojedynków.

Włos Demimoza - zaklęcie kameleona, Obscuro, zaklęcie które jest związane ze znikaniem, czy zamaskowywaniem dla osoby posiadającą ów rdzeń - nie stanowi najmniejszego problemu, a to wszystko dzięki magicznym zdolnościom tej małpki. Rdzeń ten nie jest popularny, ale też nie można powiedzieć, że jest rzadkością.

Włos kudłonia - kudłonie to bardzo nieśmiali opiekunowie koni. Właściciele różdżek z takim rdzeniem często są skryci i zamknięci w sobie. Rdzeń nadaje różdżce specjalne właściwości pomagające w pracy ze zwierzętami. Dobra do zaklęć, nieco słabsza przy skomplikowanej transmutacji.

Włos testrala - rzadko można spotkać ten rdzeń. Ponadto przez to, że uważa się, że zobaczenie testrala przynosi nieszczęście, czarodzieje obawiają się posiadać różdżkę z włosem z ogona tego zwierzęcia. Różdżki jednak z tym rdzeniem są znakomite dla podróżników i czarodziejów żądnych przygód. Jedyny znany przypadek różdżki, która posiada ten rdzeń jest legendarna Czarna Różdżka. Wiarygodnych źródeł o jej mocy praktycznie rzecz biorąc nie ma.

Włos trolla - włos z wąsa trolla jest uważany za gorszą substancję trzech Najwyższych rdzeni Garricka Ollivandera.

Włos szyszmory - zielonkawy rdzeń o tajemniczych właściwościach czarnomagicznych. Szyszmory zwiastują swoich przeraźliwym krzykiem śmierć, a różdżki z tym rdzeniem z łatwością ją zadają. Wspaniale sprawdza się przy rzucaniu klątw i zaklęć uśmiercających.

Włos Leprokonusa - Z jakiegoś powodu buntownicze dla ludzi, którzy nie pochodzą z Irlandii.

Włos wampusa - używany jako rdzeń przez Amerykańskiego twórcę różdżek Johannes Jonker. Jonker eksperymentował z wieloma innymi rdzeniami przed odnalezieniem włosów tej istoty.  

Włos z głowy Wili - różdżki posiadające ten rdzeń są smukłe i przyciągają uwagę swym subtelnym pięknem. Jednakże, niech czarodzieje nie dadzą się zwieść. Bowiem posiada ona i drugą stronę, tak jak te piękne istoty, z której uzyskało się włos. Potrafią być kapryśne i gwałtownie reagować na niektóre poczynania właściciela różdżki.

Włos z grzywy Kelpii - wyjątkowy rdzeń. Nie jest rzadko spotykany, ale rzadko taka różdżka znajduje swojego właściciela. Kelpie charakteryzują się brutalnością i podstępnością - właściciele zazwyczaj mają wyjątkowy, trudny i skomplikowany charakter. Ten rdzeń ułatwia rzucanie ciężkich klątw ludziom, którzy rzeczywiście pragną to zrobić.

Włos z ogona buchorożca - populacja buchorożców jest bardzo mała, a dzięki ich grubej skórze, bardzo mało czarodziejów w ogóle do nich podchodzi. Mimo to różdżki z tym rdzeniem wcale nie są tak mało popularne. Zaklęcia związane z eksplozją, rozbiciem czy scaleniem czegoś, są silniejsze i łatwiej przyswajalne u osób, które posiadają w różdżkach włosy tego afrykańskiego zwierzęcia.

Włos z ogona/grzywy Jednorożca - do utworzenia różdżki pozyskuje się włosy tego magicznego stworzenia. Różdżka o tym rdzeniu daje najbardziej spójną magię i najmniej podlega wahaniom i blokadom. Jest najwierniejszą ze wszystkich różdżek i najmniej odpowiednią do czarnej magii. Jest bardzo związana ze swoim prawowitym właścicielem niezależnie od jego potęgi magicznej. Wadą tego rdzenia jest dość niska wytrzymałość, co może być jednak zrekompensowane przez drewno oraz, że włos może "umrzeć" i konieczna będzie jego wymiana. Osobom posiadającym włos tego konia o srebrzystej sierści w swojej różdżce najlepiej wychodzą zaklęcia pomocnicze.

Włókno z serca smoka - różdżki o tym rdzeniu mają największą moc i są zdolne do najbardziej ekstrawaganckiej magii. Zawsze silnie związane z pierwszym właścicielem, jednak mogą go zmienić, jeśli ich następca wygra w pojedynku. Zazwyczaj uczą się szybciej niż inne rodzaje. Spośród rdzeni to właśnie smocza różdżka jest najodpowiedniejszą do czarnej magii. Są nieco temperamentne i najbardziej z trzech omawianych rdzeni podatne na wypadki. Do wytworzenia różdżki potrzebne jest serce smoka. Czarodzieje, którzy posiadają w swych różdżkach ów rdzeń najlepiej wychodzą zaklęcia atakujące.

Włókienko z pachwiny nietoperza - niemagiczne, nocne stworzenie przypominające mysz ze skrzydłami. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy czarodzieje posiadający różdżkę z tym rdzeniem są uzdolnieni w przeciwzaklęciach, a najbardziej w cofających.  


Długość i giętkość

Różdżki z reguły mają od 9 do 14 cali

Różdżka może przyjmować różne stopnie elastyczności:
  • sztywna - przy machnięciu wydaje z siebie świst,
  • dość sztywna,
  • dość giętka,
  • giętka,
  • bardzo giętka - łatwa do zgięcia, przy odrobinie dobrej woli można zrobić na niej supeł.
Różdżka może być również zagięta, niekoniecznie idealnie prosta





Deathly Hallows
Deathly Hallows

Punkty : 20

https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/ https://deathly-hallows.forumpolish.com/

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach