przybornik
Charles Shacklebolt

Charles Shacklebolt

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Charles Shacklebolt

Pisanie by Charles Shacklebolt on Pon Gru 05, 2016 1:08 pm

Charles Shacklebolt


Charles Shacklebolt
(Idris Elba)


Personalia

Data urodzenia: 9 październik 1935r.
Miejsce urodzenia: Dublin (Irlandia)
Miejsce zamieszkania: Londyn (Anglia)
Zawód: Auror - Szef Biura
Stan cywilny: Żonaty
Status krwi: Czysta
Szkoła Magii: Hogwart
Dom w Szkole: Gryffindor
Różdżka: Cis, włókno z serca smoka, 12 cali


Historia postaci

Dorastał w rodzinie czarodziejów o statusie krwi czystej. Uczęszczał do Hogwartu, gdzie został przydzielony do domu Gryffindor. Tam też poznał swoją przyszłą żonę, z którą po zakończeniu szkoły wspólnie udali się na szkolenie przyszłych aurorów. Oboje ukończyli je z dobrymi wynikami. Pobrali się i założyli rodzinę. Zamieszkują skromny i przytulny domek, wychowują syna Kingsleya.

Praca w ministerstwie nie była szczerze powiedziawszy prosta. Żona Charlesa musiała z pracy niestety zrezygnować, by poświęcić się wychowaniu i opiece nad synem. Trwało to do jedenastych urodzin chłopca, który później dostał się do szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Wtedy kobieta mogła powrócić do pracy jako auror.
Charles jako auror był w swoich zadaniach bardzo dokładny i wymagający. Kolegów i koleżanki z pracy traktował z należytym szacunkiem. A jeżeli była taka możliwość, to i nawet im pomagał.
Gdy otrzymał awans na szefa aurorów, wahał się z jego przyjęciem. Zdawał sobie sprawę z większej ilości obowiązków, lecz za namową kolegów, że jest jedyną odpowiednią osobą na to stanowisko, nie powinien odmawiać. Druga szansa mogłaby się nie zdarzyć. Tak więc zgodził się objąć owe stanowisko.

Nie każdy jednak auror może mieć szczęśliwe życie. Nie każda praca jest bowiem bezpieczna. Nieszczęście to przytrafiło się jego żonie. Na zadaniu z badaniem pewnej sprawy na Nokturnie, jej patrol został z zaskoczenia zaatakowany przez Śmierciożerców. Innym słowy, została na nich zastawiona pułapka. Towarzysz kobiety zginął na miejscu, zaś ona, mimo uniknięcia śmierci, zapadła w śpiączkę. Uderzenie w głowię spowodowało zbyt silny wstrząs, że do teraz nie obudziła się. Leży w Szpitalu Św. Munga. Kiedy tylko Charles ma czas, stara się ją codziennie odwiedzać, w nadziei że może jednak, któregoś dnia się obudzi. To wydarzenie sprawiło, że bardziej zaczął wymagać od swoich ludzi ostrożności, czujności i dyscypliny. Przestał tolerować spóźnienia i obijanie się w pracy. Jeżeli przychodziły zadania, misje w miejscach bardziej niebezpiecznych, wysyłał podwójne patrole a nie jeden.

Nie przynależy do żadnej z organizacji, co nie znaczy, że nie jest neutralnie nastawiony do sytuacji w świecie czarodziejów. Jego celem jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom obu światów. Charles z opowieści i samego doświadczenia zna życie mugoli, nie jest dla niego problemem wtopienie się w ich tłum.


Charakter

Przykładny ojciec, szanowany szef. Jako auror, wykazuje się bardzo dobrymi cechami zdecydowania, pewności siebie, odpowiedzialności oraz dokładną analizą przedstawianych sytuacji. Mimo stwarzania pozorów osoby poważnej, zdeterminowanej i dowódczej, posiada także poczucie humoru (nie do przesady) i jest bardziej otwartą osobą w kontaktach z ludźmi. Nie rozkazuje, ale wydaje polecenia w sposób "przyjacielski". "Kiedy zrobisz, Twoja sprawa, ale ma to być zrobione". Potrafi skrywać w sobie emocje. Panuje nad nimi i nie okazuje swoich słabości.


Ciekawostki

  • Jest ojcem dwudziestoparoletniego Kingsleya, który obecnie uczęszcza na kursy aurorskie.

  • Praworęczny.

  • Jest jednym z nielicznych, który wie o przynależności Daliena Ellisa do Śmeirciożerców i jego mrocznym znaku.

  • Pali i pije - z umiarem.

  • Należy do jednej z nielicznych rodzin czarodziei, potrafiących wtopić się w tłum mugolskiej społeczności. Ułatwia do w szpiegowaniu i zbieraniu informacji, czy wśród ludzi nie krążą informacje o świecie magicznym. Tym samym łatwiej jest także chronić osoby wysoko postawione jak premier.

  • Bardzo dobrze radzi sobie z technologią ludzką. Urządzeniami i prowadzeniem trybu życia bez magii.

  • Wyczarować patronusa nauczył się podczas szkolenia na aurora.  Genetyka

Brak


Umiejętności

Bogin: Białe myszki z czerwonymi oczami.
Patronus: Ryś
Teleportacja: Opanowane
Zaklęcia niewerbalne: Opanowane
Najlepszy w: Zaklęcia: ofensywne, defensywne, ochronne, przeciwzaklęcia.
Najgorszy w: Zaklęcia transmutacyjne.
Eliksiry: Pośrednio. Czasem coś wyważy, ale w większości woli kupić gotowe.
Najlepszy przedmiot szkolny: Obrona przed czarną magią, zaklęcia i uroki, mugoloznawstwo.
Najgorszy przedmiot szkolny: Wróżbiarstwo.
Inne: Brak


avatar
Charles Shacklebolt

Status Krwi : Czysta
Wiek : 46 lat
Stan cywilny : Żonaty
Zawód : Szef Biura Aurorów
Punkty : 35

http://deathly-hallows.forumpolish.com/t132-charles-shacklebolt#159 http://deathly-hallows.forumpolish.com/t468-daryl-sowa-charlesa#1519
Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach